DAHA FAZLA

  Bloomberg Analisti, Ethereum İçin Büyük Açıklamalarda Bulundu

  Ödeme devi PayPal‘ın kendi stablecoin’ini, PYUSD’yi piyasaya sürme planının, Ethereum (ETH) üzerinde ciddi bir olumlu etkisi olabileceği, piyasa analistleri tarafından dile getiriliyor. Bloomberg Intelligence’da görevli kripto piyasası analisti Jamie Coutts, bu etkinin piyasalarda henüz fiyatlandırılmadığını ve Ethereum için büyük sonuçlar doğurabileceğini belirtiyor.

  PayPal’ın 435 milyon aktif hesabına sahip olması ve Ethereum’un aktif adreslerinin sadece 1 milyon olması, PYUSD’nin Ethereum ağının yüzlerce kat büyük olduğu anlamına geliyor. PYUSD, bir ERC-20 belirteci olduğundan, bu stablecoin’e dönüşen herhangi bir PayPal kullanıcısının bile Ethereum üzerinde büyük bir etkisi olabileceği vurgulanıyor.

  Coutts’un paylaştığı bir analiz şu şekilde:

  “Paypal duyurusu fiyatlandırılmadı. Paypal’ın 435 milyon aktif hesabı varken Ethereum L1/L2 Aktif Adresleri: 1 milyon. %1, bir dolar bakiyesini PYUSD’ye (4,35 milyon) aktarır ve kullanmaya başlarsa, Ethereum ekosistemi ve varlık olan ETH için sonuçlar çok büyük olur.”

  grf 1 1
  Kaynak: Jamie Coutts/X

  Coutts, Ethereum ekosisteminin, fiyatındaki %53’lük artışa kıyasla, ücret gelirinde %176’lık büyük bir büyüme kaydettiğini de belirtiyor. Bu tür bir ayrışma, 2020 boğa koşusundan önce gerçekleşti, bu da Ethereum’un değerinin potansiyel olarak düşük olduğunu gösteriyor.

  Ayrıca, Ethereum’un L2 genişlemesinden gelen ücret gelirinin aşınmasına ilişkin beklentilerin aşıldığı ve Ethereum‘un değerinin derinleştiği ve genişlediği bir durumun olabileceğini belirtiyor.

  grf 33
  Kaynak: Jamie Coutts/X

  Bu analizler, PayPal’ın kendi stablecoin’ini piyasaya sürmesinin yalnızca finans dünyasında değil, aynı zamanda kripto para ekosisteminde de büyük bir etkiye sahip olabileceğini gösteriyor. Özellikle Ethereum üzerindeki potansiyel etkileri, blockchain teknolojisinin ve kripto paraların daha geniş çapta kabulü ve kullanımı için yeni kapılar açabilir. Yazım sırasında, Ethereum’un değeri 1.839 dolar seviyesinde bulunuyor, ancak PayPal’ın bu adımının, ETH’nin değerini daha da artırabileceği düşünülüyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...