DAHA FAZLA

  Standard Chartered’dan Ethereum (ETH) İçin Sürpriz Fiyat Beklentisi!

  Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren bankacılık devi Standard Chartered, kripto paralara olan ilgisiyle biliniyor. Özellikle Ethereum (ETH) hakkında dikkat çekici tahminlerde bulunuyor.

  Bu bankaya göre, Ethereum’un değeri 2024’ün sonlarına doğru 4.000 dolara kadar çıkabilir. Hatta 2026 yılına gelindiğinde bu değer 8.000 dolara ulaşabilir. Yapılan bu analizlere göre, Ethereum’un mevcut fiyatı üzerinden %500’lük bir artış mümkün. Standard Chartered, Bitcoin için de 2025 yılına kadar 120.000 dolarlık bir değer öngörüyor.

  Ethereum Değeri Neden Artacak?

  Standard Chartered tarafından yayınlanan bir raporda, Ethereum’un neden bu kadar değer kazanacağı üzerine analizler bulunuyor. Bankaya göre Ethereum, akıllı sözleşme teknolojisindeki liderliği ve bu alandaki yenilikleriyle dikkat çekiyor. Bu, Ethereum’un değerini artırabilecek en önemli faktörlerden biri.

  Bankanın Kripto Para Araştırmaları Müdürü Geoffrey Kendrick, Ethereum’un oyun ve tokenleştirme gibi alanlarda yarattığı etki sayesinde 2026’ya kadar 8.000 dolarlık bir değere ulaşabileceğini ifade ediyor.

  ethereum haberleri

  Ancak Standard Chartered’ın Ethereum için tahminleri bununla sınırlı değil. 8.000 dolarlık bir tahmin, aslında daha büyük bir potansiyelin sadece başlangıcı olabilir. Uzun vadede Ethereum’un değeri 26.000 ila 35.000 dolar arasında olabilir.

  Bu tahminlerin temelinde, henüz tam olarak hayata geçmemiş oyun ve tokenleştirme gibi kullanım senaryoları bulunuyor.

  Ethereum 2022 yılında, Merge adlı bir güncelleme ile büyük bir dönüşüm yaşadı. Bu dönüşümle birlikte Ethereum, madencilik temelli bir sistem olan Proof-of-Work’ten, daha çevreci bir sistem olan Proof-of-Stake’e geçti.

  Gelecekte gerçekleşecek olan Bitcoin blok ödül yarılanmasının Ethereum için de olumlu etkileri olabilir. Ayrıca ABD’de Bitcoin ve Ethereum için ETF onaylarının gelmesi de olası görülüyor.

  Son olarak, Bitcoin’in değeri de önemli bir yer tutuyor. 12 Ekim 2023 tarihi itibariyle Bitcoin’in değeri 27.089 dolar seviyesinde. Ancak Standard Chartered, Bitcoin için 2023 sonuna kadar 50.000 dolarlık bir tahminde bulunuyor. 2024 içinse bu tahmin 120.000 dolar seviyesine çıkıyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...