DAHA FAZLA

  Vitalik Buterin’in ‘Hayati Önemde’ Vurgusu Yaptığı An Ethereum Tabanlı Altcoin Değerinde Sıçrama Yaptı

  Ethereum (ETH) üzerine kurulu bir altcoin, ETH’nin kurucusu Vitalik Buterin’in bu projenin kripto dünyası için büyük önem taşıdığını açıklamasıyla birlikte değerinde büyük bir artış gösterdi.

  Buterin, sosyal medyadaki beş milyonluk takipçi kitlesine, Ethereum tabanlı tüm katman 2 (L2) projelerinin, Ethereum Ad Hizmeti (ENS) ile bütünleşik olması gerektiğini vurguluyor. ENS, kullanıcıların karmaşık alfanümerik cüzdan adreslerini kullanmak yerine, Ethereum blok zincirinde kolayca hatırlanabilir bir “alan adı” edinmelerini sağlayan bir platformdur. Bu alan adları, fon transferleri ve alışverişleri için kullanılabilir hale geliyor.

  “Tüm L2 projeleri (güvenli olmayan ve merkle geçirmez tabanlı) CCIP çözümleyicileri ile uyumlu olmalı, böylece ENS alt alan adlarını doğrudan L2’lerde kaydedebilir, güncelleyebilir ve sorgulayabiliriz. ENS’in önemi büyük ve uygun fiyatlı olmalı!”

  Dune Analytics’in blockchain verilerine göre, ENS’nin yaklaşık 2,14 milyon aktif kullanıcısı ve 801.000’den fazla benzersiz katılımcısı bulunmakta.

  Optimism (OP) ve Arbitrum (ARB) gibi Katman-2 çözümleri, Ethereum’un üzerine inşa edilerek ölçeklenebilirliği ve maliyet etkinliğini artırmayı hedefliyor.

  Vitalik Buterin

  CCIP, yani zincirler arası işbirliği protokolü, Ethereum Sanal Makinesi’nden (EVM) zincir içi veya zincir dışı bilgilerin çözümlenmesini sağlayan bir yapıdır.

  Buterin’in sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımdan sonra ENS’nin değeri, son 24 saat içinde 8,88 dolardan 14,20 dolara kadar yaklaşık %60’lık bir artış gösterdi. Ancak, bu yazı yazılırken ENS bir miktar değer kaybederek 12,82 dolardan işlem görmeye başladı.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...