DAHA FAZLA

  Lyn Alden, Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin’in Bir Balon Olmadığına İkna Olduğunu Belirtti

  Makroekonomik analizlerin önde gelen isimlerinden Lyn Alden, finans sektörünün öncülerinin Bitcoin (BTC) konusundaki algısının değişmeye başladığını dile getiriyor. Alden, Peter McCormack’ın “Bitcoin Ne Yaptı” podcast’inde yaptığı açıklamada, Bitcoin’in son 15 yıl içinde sürekli bir yükseliş trendi gösterdiğine ve bu trendin devam etmesinin olası olduğuna işaret ediyor.

  Alden, Bitcoin’in tekrarlanan ekonomik döngüler içinde kendini ispatladığını vurguluyor. Bitcoin, yüzde 75 ya da daha fazla değer kaybettiği durumların ardından her seferinde daha yüksek bir değere ulaşmayı başardı. Alden, bu tür bir performans gösteren çok az sayıda hisse senedi olduğunu ve Bitcoin’in bu başarısını dördüncü kez tekrarlaması durumunda, benzersiz bir başarı sergileyeceğini belirtiyor.

  bes yil once bitcoin su anda kac tl 3

  Bununla birlikte, Alden, Bitcoin’in fiyat hareketlerinin genel bakış açısından çoğu zaman göz ardı edildiğini ifade ediyor. Çoğu insanın Bitcoin’i ancak yeterince büyük olduğunda fark ettiğini, genellikle sadece büyük yükseliş ve düşüş döngülerini gördüklerini söylüyor. Ancak, Bitcoin’in gerçek değerinin bu yükseliş ve düşüşlerin ötesinde olduğunu ve uzun vadeli bir yükseliş trendinde olduğunu vurguluyor.

  Kurumların, Bitcoin’in sürekli daha yüksek dip noktaları belirlemesi gibi geçmişini dikkate aldıklarında, bu dijital varlığın klasik bir piyasa balonundan ziyade, uzun vadeli bir yükseliş trendi içinde olduğunu anlamaya başladıklarını belirtiyor Alden. Bitcoin’in kurumlar nezdinde normalleşmeye başladığını ve artık onun hakkında konuşmanın daha makul olduğunu ifade ediyor. Alden, Bitcoin’in 17. yüzyıldaki lale çılgınlığına benzetilmesine karşı çıkarak, Bitcoin’in sürekli yükselen bir değer grafiğine sahip olduğunu ve bu durumun onu bir balondan ziyade, sürekli değer kazanan bir varlık yaptığını vurguluyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...