DAHA FAZLA

  Polygon (MATIC) Fiyatındaki Düşüşün Nedenleri Neler?

  Son birkaç hafta içerisinde gözle görülür bir performans sergileyen Polygon (MATIC), son zamanlarda düşüşe geçti. MATIC’in değer kaybetmesinin sebepleri nelerdir?

  Özet:

  • Polygon’un (MATIC) fiyatı, büyük yatırımcıların token’lerini borsalara aktarıp satış yapmaya başlamasıyla tekrar düşüşe geçti.
  • Starbucks ve Disney gibi büyük şirketlerle ortaklıklar kurarak dikkat çeken Polygon, bu gelişmelerle yatırımcıların ilgisini çekti.
  • Son dönemde büyük yatırımcıların MATIC’e olan ilgilerinin azaldığı gözlemlendi.
  polygon

  Kripto para analiz platformu Lookonchain’in verilerine göre, büyük yatırımcılar FTX, Coinbase ve OKX borsalarına toplamda yaklaşık 8 milyon MATIC ve 1.592 ETH transfer etti. Ayrıca, Polygon Ecosystem Growth’tan MATIC satın alan iki cüzdan, Binance borsasına 20 milyon MATIC gönderdi.

  15 Kasım’da Polygon Ecosystem Growth cüzdanının ağdaki 70 farklı adrese toplam 217 milyon MATIC transfer ettiği biliniyor. Bu transferin ardından MATIC’in değeri yaklaşık %22 düşüş yaşadı. Büyük cüzdan sahiplerinin token’lerini borsalara taşıması, satış baskısını artırabilir.

  CoinGecko’nun verilerine göre, bu yazı hazırlanırken MATIC 0,75 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Aynı zamanda MATIC’in işlem hacminde de önemli düşüşler yaşandı. Son yükselişin ardından MVRV oranında da azalma oldu, bu da kârda olan MATIC cüzdanlarının sayısının azaldığını gösteriyor.

  Polygon ekibi ağın sürekli gelişimine ve yeni özellikler eklemeye devam ettikçe, MATIC fiyatının yükselişe geçebileceği öngörülüyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...