DAHA FAZLA

  Bitcoin’in Sessiz Devrimi: Hareketsiz Arzın Arkasındaki Sır

  Bitcoin ve kripto paraların piyasa hareketleri her zaman yatırımcıların ilgisini çekmiştir. Pek çok analist, piyasanın durumunu ve geleceğini belirlemek için çeşitli metrikleri takip eder. Bu metriklerden biri, BTC’nin hareketliliğidir. Ancak son raporlara göre, BTC’nin büyük bir kısmı son 30 gün içinde hareket etmemiş.

  Bitcoin Arzının %95’i Hareketsiz

  Blockchain analiz firması Glassnode‘un sunduğu verilere göre, mevcut BTC arzının %95’i son 30 gün içinde hareket etmedi. InvestAnswers’ın popüler sunucusu bu duruma dikkat çekerek, amiral gemisi kripto paranın sadece alım tarafında bir katalizöre ihtiyaç duyduğunu belirtiyor. Sunucu şu ifadeleri kullanıyor:

  “Bitcoin’in neredeyse tamamı son 30 gün içerisinde yerinde kaldı. Sadece %5’i hareket halinde. Peki ya büyük yatırımcıların bu durumu fırsat olarak değerlendirip BTC satın alması durumunu düşündünüz mü? Bu, fiyatın büyük bir artış göstermesine yol açabilir.”

  Bitcoin Analiz

  Uzun Vadeli Sahiplik ve Kayıp Bitcoin’ler

  InvestAnswers’ın sunucusu, BTC arzındaki hareketsizliği yorumlarken, uzun vadeli sahiplerin ve kayıp Bitcoin’lerin bu duruma etkisine de değiniyor. Sunucu, yaklaşık sekiz milyon BTC’nin son beş yılda hareket etmediğini, bu durumun teknik olarak sadece 11 milyon BTC’nin hareket etmediği anlamına geldiğini vurguluyor. Sunucu bu durumun piyasa için olumlu bir gösterge olabileceğine inanıyor:

  “Kripto piyasasında hareket etmeyen bu kadar BTC olduğunu bilmek şaşırtıcı. Ancak bu, mevcut sahip olanların ellerinde bulundurduğu Bitcoin’in değerinin artacağına işaret ediyor.”

  Bitcoin Analiz

  BTC’nin hareketsiz arzı, potansiyel bir yükselişi işaret ediyor olabilir. Ancak yatırımcıların bu tür analizlere dayanarak karar vermeleri yerine kendi araştırmalarını yapmaları her zaman daha sağlıklıdır.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...