DAHA FAZLA

  Serbest Fon CEO’su Bitcoin’in Yükselme Zamanının Geldiğini Söyledi

  Bitcoin Neden Dönüm Noktasında? Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, Kripto Dünyası İçin Yeni Bir Dönemin Başlangıcından Bahsediyor

  Kripto para yatırım firması Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paraların, yavaş yavaş ayı piyasasını geride bırakmaya başlayarak yeni bir döneme girdiğine inanıyor.

  Kripto Piyasası Yeni Bir Boğa Dönemine mi Giriyor?

  Morehead, yakın zamanda Terra ve FTX’in yaşadığı düşüşler sonrası, kripto sektörünün bir boğa piyasasına hazırlanmak için gereken acıyı hissettiğini düşünüyor. CEO, 35 yıllık piyasa tecrübesine dayanarak şunları söylüyor:

  “Piyasaların uzun süre kapalı kalabileceğini anladım. Yatırımcılar sadece belirli bir acıya katlanabilir. TerraLUNA/SBF vb. olaylardan tam bir yıl geçti. Artık toparlanma zamanı geldi.”

  Blockchain ve Geleneksel Pazarlar Arasındaki Korelasyon

  Morehead, dijital varlıkların geleneksel pazarlardan ayrılmaya başladığına dikkat çekiyor. Bu, hisse senetleri veya tahvillerde gelecekteki zayıflığın, kripto için beklenenin aksine o kadar da etkili olmayabileceği anlamına geliyor. CEO, şöyle devam ediyor:

  “Blockchain büyük ölçüde ayrıştı. Bitcoin’in S&P 500 ile ilk dokuz yıl boyunca korelasyonu sadece 0,03’tü. Bu, yeni bir varlık sınıfının bulunmasının rüya yatırımı olduğu tartışmanın önemli bir parçasıydı. Ancak, son zamanlarda korelasyonun 0,76’da zirve yapmasına neden olan faktörler oldu. Blockchain, faiz oranlarına bağlı olmadığından, ana varlık sınıflarıyla çok düşük bir korelasyona sahip olmalı.”

  Korelasyon katsayısı, varlıkların birbiriyle ne kadar doğrusal ilişkili olduğunu gösterir. Sıfıra yakın bir korelasyon değeri, varlıkların birbirleriyle minimum ilişkide olduğunu gösterir.

  Pantera Capital ve Yeni Zirveler

  Morehead, Pantera’nın Bitcoin‘e olan inancını sürdürdüğünü, hatta potansiyel olarak yeni zirvelere ulaşacağına inandığını belirtiyor. Yatırımcılara yönelik daha çekici bir seçenek olarak, BlackRock ETF’nin (borsa yatırım fonu) onaylanması durumunda kripto üzerinde önemli bir etki beklediğini ifade ediyor.

  “Onaylanırsa, Ocak 2005’te iShares Gold ETF’sinin lansmanına benzer şekilde kripto üzerinde büyük bir etki bekliyoruz. Altının ons fiyatının bugün 1.950 dolar civarında olmasında ETF’nin lansmanının etkili bir rol oynadığı gibi, benzer bir durum kripto için de geçerli olabilir”

  Sonuç

  Dan Morehead’in görüşleri, kripto dünyasının yeni bir döneme girmek üzere olduğuna dair umut verici sinyaller gösteriyor. Bitcoin ve diğer dijital varlıkların geleceği, gelişmekte olan teknolojiler, düzenlemeler ve ekonomik faktörlere bağlı olarak şekillenecek gibi görünüyor. Bu dönem, yatırımcılar ve kripto meraklıları için dikkatle izlenmeye değer olabilir.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...