DAHA FAZLA

  Ocak Ayında Dencun Testi İçin Hazırlıklarını Yoğunlaştıran Ethereum Geliştiricileri

  Geliştiricilerin iki haftada bir gerçekleştirdikleri toplantıda, Ethereum‘un Dencun yükseltmesinin Goerli test ağında deneneceği tarih olarak 17 Ocak öne çıktı. Dencun, teknik zorluklar nedeniyle 2023’ün dördüncü çeyreğine ertelenmiş bir projedir.

  Bu yükseltme, EIP-4844 olarak da bilinir ve blockchain üzerinde veri depolama alanını genişleterek proto-danksharding’i aktif hale getirmeyi amaçlar. Bu sayede, katman-2 işlem ücretlerinin düşürülmesi hedeflenir. Bu genişletme, Ethereum blok zincirinin ölçeklendirilmesine ve artan gaz ücretleri olmadan daha fazla işlem kapasitesine imkan tanıyacak.

  stack of ether coins with gold background 901948904 a546d2200ec44115a4c219bce36f88bf

  Dencun’un Goerli test ağında başarıyla test edilmesi ve herhangi bir aksaklık yaşanmaması durumunda, geliştiriciler 31 Ocak’a kadar Sepolia test ağını ve 7 Şubat’a kadar Holesky ağını yükseltmeyi planlıyorlar. Bu ağlar, Ethereum’un en büyük test zincirlerini oluşturuyor.

  Dencun’un ana ağa uygulanması için ilk hedef Şubat ayının sonu olarak belirlendi, ancak bu takvim, gelişmelere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Dencun, Ether (ETH) için stake edilmiş para çekme desteğinin Shapella güncellemesi ile eklendiği zamandan bu yana Ethereum için önemli bir teknolojik yükseltmeyi temsil ediyor.

  Diğer ilgili haberlerde, EthereumPoW ağı, çekirdek geliştirme ekibini dağıtarak tam özerkliğe doğru adım attı. Bu girişim, Ethereum’un iş kanıtından hisse kanıtına geçiş yaptığı 2022 yılında başlatıldı.

  JPMorgan analistleri, ETH’nin 2024 yılındaki piyasa performansı hakkında olumlu öngörülerde bulunuyor. Analistler, ETH’nin Bitcoin (BTC) karşısında pazar payını geri kazanacağını ve birçok büyük değerli yerel blockchain tokenını geride bırakacağını düşünüyorlar. Ayrıca, onaylanmış bir spot ETH ETF’nin, defi’nin önde gelen zincirine milyarlarca dolarlık bir girişi işaret edebileceği belirtiliyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...