DAHA FAZLA

  Yatırım Uzmanı Brian Kelly, Ocak Ayının Altcoin’ler İçin Büyük Yükseliş Fırsatı Olabileceğini Belirtti

  Kripto para yatırımcısı Brian Kelly, Bitcoin’in (BTC) büyük yükselişinin ardından, birçok altcoin’in yakın zamanda değer kazanabileceğini ifade etti.

  BKCM adlı dijital varlık yatırım firmasının kurucu ve CEO’su olan Kelly, CNBC’nin Fast Money programındaki son röportajında, Ocak ayında bazı altcoinlerin tarihi bir fiyat modelini takip ederek değer kazanmaya başlayacağını belirtti.

  “Genellikle boğa piyasalarında, Bitcoin’deki hareketten yaklaşık bir ay sonra, yatırım akışlarının altcoinlere yönelmeye başladığını görüyoruz. Pazar günü Ethereum’un yükselişini gördük, ardından Solana ve diğer altcoinler de yükselişe geçti. Bu durumu Ocak ayı için öngörmüştüm.”

  altcoin 1

  Kelly ayrıca, yaklaşık iki yıldır makroekonomik faktörler nedeniyle baskı altında olan kripto piyasalarının, şimdi bu koşulların değişmesiyle Bitcoin gibi riskli varlıkları daha cazip hale getirdiğini sözlerine ekledi.

  “Makroekonomik bir rüzgarın etkisinde olduğumuzu düşünüyorum. Son iki yıldır artan faiz oranları, güçlenen dolar gibi makro faktörlerle mücadele ediyoruz. Ancak şimdi Fed’in politika değişiklikleri, Avrupa, Çin ve Japonya’daki ekonomik sorunlar göz önüne alındığında, global likiditenin artacağını ve bu durumun altın ile Bitcoin’i olumlu etkileyeceğini düşünüyorum.”

  Son olarak, Kelly, Bitcoin’in tarihi bir fiyat modelini takip edeceğini ve madencilik ödüllerinin yarıya düşeceği bir sonraki yarılanma etkinliğinin ardından, Nisan 2024’ten sonra büyük bir artış yaşayacağını öngörüyor.

  “Tarih boyunca, yarılanma sonrasındaki 12 ile 16 ay arasında Bitcoin’in en iyi performans gösterdiğini görüyoruz. Bu kez farklı olabilir çünkü Bitcoin fiyatı daha yüksek. Şu anda günlük yaklaşık 900 Bitcoin üretiliyor ve bu miktar yarıya düşecek. Bu, Bitcoin’in altından daha nadir bir varlık haline gelmesine yol açacak. Bu da tarih boyunca ilk kez altından daha kıt bir varlığın oluşmasını sağlayacak.”

  Bu yazı yazıldığı sırada, Bitcoin son 24 saatte %4,9 artışla 43.762 dolardan işlem görüyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...