DAHA FAZLA

  Hong Kong’da Yeni Bir Dönem: Mali Otoriteler Stablecoin Düzenlemeleri İçin Halkın Görüşünü Alıyor

  Hong Kong, fiat destekli kripto para birimleri olan stabilcoinler ve bu varlıkları piyasaya süren kuruluşlar üzerindeki düzenlemeleri artırmayı hedefleyen yeni bir yasa tasarısı için halkın fikirlerini talep ediyor.

  Şehrin Mali Hizmetler ve Hazine Bürosu (FSTB) ile Hong Kong Para Otoritesi (HKMA), Çarşamba günü bu konuda bir kamu istişaresi başlattı. İstişarenin amacı, hükümetin fiat ile desteklenen stabilcoin (FRS) ihraççıları için lisanslama zorunluluğu getirme planı hakkında geri bildirimler toplamak.

  8149319428 1a88b8e6a2 b 1

  Tasarlanan düzenleme, FRS ihraççılarının Hong Kong dolarına endeksli stabilcoinler çıkarmak ya da bölgede FRS yayınlamak için belirli şartları yerine getirmelerini ve lisans almalarını gerektiriyor. Ayrıca, Para Otoritesi’nin, bu stabilcoinlerin perakende yatırımcılara sunulmasına onay verme yetkisine sahip olması hedefleniyor.

  Kabul edilirse, bu düzenleyici çerçeve, lisanssız firmalar tarafından yayınlanan FRS’lerin ve belirli lisanslara sahip olmayan firmaların stabilcoin tekliflerinin reklamlarını da yasaklayacak.

  Hükümet, bu yasa teklifinin, stabilcoinlerin web3 ve sanal varlık (VA) ekosistemlerindeki kritik rolü ile geleneksel finans sistemi ve VA piyasası arasındaki artan etkileşimden kaynaklandığını belirtiyor. “FRS ihraççılarının, risk odaklı ve esnek bir yaklaşımla düzenleyici çerçeveye dahil edilmesi, olası para ve finansal istikrar risklerinin etkin bir şekilde yönetilmesine yardımcı olacak ve VA’ların giderek artan popülaritesiyle uyumlu, şeffaf ve güvenli düzenlemeler sağlayacaktır.” şeklinde ifadeler kullanıldı.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...