DAHA FAZLA

  Kripto Uzmanı, Bitcoin’in Değer Kaybı Beklentisini Açıkladı

  Bir analist, Aralık ayı başından itibaren Bitcoin’in (BTC) yaklaşık %17 değer kazandığını ve bu artışın devam edeceğine inanıyor.

  Trader Credible Crypto, Bitcoin’in 2023’teki en yüksek değeri olan yaklaşık 44.313 doları aşmasına rağmen piyasanın aşırı ısınmadığını belirtiyor.

  “İnsanlar, bu yükselişin ‘aşırı ısındığını’ düşünerek açığa satış veya kar realizasyonu yapmaya çalışıyorlar. Ancak verilere göre bu yükselişte aşırı ısınma yok. Ayılar tükenene kadar yükseliş sürecek.”

  Credible Crypto, destek argüman olarak BTC yatırımcılarının spot ve vadeli piyasalardaki aktivitelerine dikkat çekiyor. Trader’a göre, spot piyasadaki alıcılar düşüşleri toplarken, Bitcoin’in açık pozisyonları (OI) her yükselişle azalmaya devam ediyor.

  OI, Bitcoin’deki kaldıraçlı uzun ve kısa pozisyonların toplamını gösterir.

  Credible Crypto, son düşüşte OI’de önemli bir azalma olduğunu ve bu durumun, 44.000 dolar üzerindeki yükselişten sonra açığa satış yapan yatırımcıların pozisyonlarının kapatıldığını gösterdiğini belirtiyor.

  “Son fiyat artışıyla birlikte OI’de büyük bir düşüş yaşandı – açığa satış yapanlar sıkıştı. Finansal durum da sağlıklı görünüyor. Bu yükseliş henüz bitmedi. Devam ediyoruz.”

  grf 123
  Kaynak: Credible Crypto/X

  Credible Crypto, Bitcoin’in şimdi her direnç seviyesini kolayca aşabilecek ivmeye sahip olduğunu düşünüyor. Trader, BTC’nin 40.000 dolar seviyesini çok az zorlukla geçtiğini ifade ediyor.

  “Beklediğimizden daha hızlı eriyecek olan ‘büyük direnç seviyelerini’ göreceğiz.”

  Yazının yazıldığı anda Bitcoin, bir gün içinde %4’ün üzerinde artarak 43.928 dolardan işlem görüyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...