DAHA FAZLA

  Ünlü Analist, Bu Altcoin’in Büyük Bir Yükselişe Hazırlandığını Belirtti

  Ünlü bir kripto para analisti, bu yılın başından bu yana önemli oranda değer kazanan Solana’nın (SOL), akıllı sözleşme platformu olarak daha büyük başarılar elde edebileceğini öne sürüyor.

  Kripto para piyasalarını yakından takip eden Bluntz, Ethereum‘un (ETH) rakibi olan Solana’nın, kısa süre içinde çift haneli kazançlar elde edebileceğini, 230.500 takipçisine sosyal medyadan duyurdu.

  Bluntz, Bitcoin (BTC) ile eşleştirildiğinde Solana’nın yükseliş potansiyeline sahip olduğunu belirtiyor. Elliott Dalga Teorisi’ni teknik analizlerinde kullanan bu stratejist, Solana/Bitcoin paritesinin (SOL/BTC), beş aşamalı bir düşüş trendini tamamladığını ve yakın gelecekte %41’lik bir artışa sahne olabileceğini ifade ediyor.

  Elliott Dalga Teorisine göre, piyasa döngülerini belirlemek için kullanılan bu dalgalara A, B ve C veya 1, 2, 3, 4 ve 5 olarak isimlendirilir.

  “Solana’nın yakında büyük bir yükselişe geçeceğine inanıyorum. SOL/BTC grafiği, beş aşamalı bir düşüşü temsil eden ABC modeline benziyor ve SOL/USD çiftinin önümüzdeki günlerde %40 oranında daha fazla değer kazanacağını düşünüyorum.”

  Yılın başından bu yana %536 değer kazanan Solana, 63,59 dolardan işlem görüyor. SOL/BTC ise 0,00142 dolardan işlem görüyor.

  ethereum balinasi

  Bitcoin’e döndüğünde ise Bluntz, amiral gemisi kripto paranın yükseliş trendinde olduğunu ve beş aşamalı bir modelin tamamlanmasıyla 90.000 dolar seviyelerine ulaşabileceğini söylüyor.

  “BTC şu anda çok iyi bir durumda ve parabolik bir yükseliş trendinde. Şu anki durum, devam eden bir 3. dalganın tüm özelliklerini taşıyor.”

  Ayrıca, Bluntz, Bitcoin’in makroekonomik düzeyde olumlu bir hikayeye sahip olduğunu belirtiyor.

  “BTC’nin güzel yanı, makroekonomik koşullar ne olursa olsun, yükseliş eğilimine sahip olması. Faiz indirimleri veya artışları, BTC’nin değerinin artışında bir engel teşkil etmiyor. BTC, deflasyonist özellikleri ve dijital altın olarak kabul edilmesi sayesinde güvenli bir liman olarak görülüyor.”

  Yazı sırasında Bitcoin, son 24 saatte küçük bir artışla 43.930 dolardan işlem görüyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...