DAHA FAZLA

  Solana Yükselişte: Ethereum’un Tahtı Sallanıyor mu?

  InvestAnswers’ın anonim sunucusu gibi kripto stratejistleri de, yeni ve yükselen kripto paraların Ethereum ile nasıl karşılaştığını ele alıyorlar. Bu yazıda, InvestAnswers’ın sunucusunun Solana’nın (SOL) Ethereum’a göre sahip olduğu avantajlar ve yükseliş potansiyeli hakkındaki görüşlerini ele alacağız.

  Solana’nın Ethereum’a Göre Farkları

  InvestAnswers’ın anonim sunucusu, YouTube abonelerine Solana’nın ETH’ye göre fiyatını yükseltebilecek önemli avantajlara sahip olduğunu vurguluyor. Sunucu, Solana ve Ethereum’un temel özelliklerini karşılaştıran bir grafik üzerinden açıklamalar yapıyor:

  “Solana’nın ne kadar büyük bir farkla daha iyi olduğunu görebilirsiniz. İki platform arasında her birinin 10 galibiyeti var, ama Solana’nın gerçekten öne çıktığı kategorilerde, Ethereum’a göre çok daha fazla kazanıyor.”

  19 farklı kategoride karşılaştırılan bu iki kripto para birimi arasında Solana’nın blok süresi, ortalama ücret ve bir blok zincirinin bir saniyede işleyebileceği maksimum işlem sayısı (TPS) gibi kriterlerde ETH’yi geride bıraktığı belirtiliyor.

  Ethereum haberleri

  Kurumsal Yatırım ve Güvenlik

  Yatırımcıların güvenli bir seçenek olarak genellikle ETH’yi tercih ettiğini ifade eden sunucu, Ethereum’un “yerleşik ve riski düşük” olduğunu belirtiyor. Ancak 2023 yılında, özellikle kurumsal yatırımcılar açısından durumun değişmeye başladığını, bu yıl Solana’ya ETH’den daha fazla kurumsal para aktığına dikkat çekiyor.

  “Büyük para geldiğinde önce ETH’ye girecekler, ancak bu yıl Solana’ya daha fazla kurumsal para girdiğini gördük.”

  InvestAnswers’ın anonim sunucusu, Solana’nın Ethereum’a ciddi bir alternatif olabileceğine işaret ediyor. Özellikle kurumsal yatırımcıların gözdesi haline gelmeye başlayan Solana’nın, performans ve işlem hızı gibi faktörlerde ETH’yi geride bırakabileceğini belirtiyor. Ancak yine de ETH’nin köklü yapısı ve düşük riski, onu yatırımcılar için güvenli bir liman olarak tutmaya devam ediyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...