DAHA FAZLA

  Santiment, Altcoinler İçin Yükseliş Sinyali Alıyor!

  Piyasa istihbarat firması Santiment’in yeni verileri, kripto piyasasında meydana gelen son düşüşün arkasındaki gerçekleri ve bu düşüşün altcoinler üzerinde yarattığı etkiyi ortaya koyuyor. Özellikle piyasanın ne kadar çabuk toparlanabileceği konusundaki görüş ayrılıkları, yatırımcılar arasında büyük bir belirsizlik yaratıyor.

  z1 1

  Altcoinlerin Değerlemesi ve Piyasa İstikrarı

  Kripto analiz platformuna göre, altcoinler geçen haftaki kan banyosunun ardından “ezici bir çoğunlukla düşük değerleme gösteriyor” ve yatırımcıları piyasaların ne kadar çabuk toparlanabileceği konusunda ikiye bölüyor. Piyasa değerinden gerçekleşen değere (MVRV) metriğini kullanan Santiment, altcoinlerin çoğunun şu anda düşük alım bölgesinde işlem gördüğünü belirtiyor.

  “Piyasa değerleri geçtiğimiz hafta boyunca önemli ölçüde düştü ve tüccarlar çok kutuplaşmış durumda. Birçoğu hızlı bir toparlanmanın geleceğine inanırken, diğerleri bunu düşüşün sadece başlangıcı olarak görüyor. Ancak inkar edilemez bir şekilde, ortalama kripto getirileri matematiksel olarak tarihi bir fırsat bölgesinde yer alıyor.”

  z2 1

  Bitcoin ve Balinaların Aktiviteleri

  Santiment, geçen haftaki çöküşün bu yıl tanık olunan “en keskin düşüşlerden” biri olduğunu, ancak Bitcoin (BTC) balinalarının düşüş sırasında son derece aktif kaldığını belirtiyor.

  “Kripto piyasaları 2023’ün en keskin fiyat düşüşlerinden birini yaşadıktan sonra toz henüz durulmadı. Büyük miktarda 1 milyon $+ BTC işlemi görüyoruz, bu da balinaların bu çöplükte çok aktif olduğunu gösteriyor. Ancak büyük cüzdanların miktarı düşmüyor.”

  Bitcoin bu haberin yazıldığı sırada 26.130$’dan işlem görüyor; bu rakam son 24 saat içinde kısmi bir artış gösterse de yedi günün en yüksek seviyesi olan 29.652$’a kıyasla %13’lük bir düşüş anlamına geliyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...