DAHA FAZLA

  Kripto Uzmanından Solana Alarmı: Dibin Oluşması İçin Daha Zaman Var!

  Tanınmış kripto uzmanı, Solana’nın (SOL) son dönemdeki artışa rağmen genel anlamda düşüş trendinde olduğunu dile getiriyor.

  Uzman Altcoin Sherpa, sosyal medyada 196.300 takipçisiyle paylaştığı bir analizde, Solana‘nın 19,50 dolarlık kritik bir direnç noktasıyla mücadele ettiğini belirtiyor.

  Altcoin Sherpa’ya göre Solana, 2023’ün Temmuz ayında gördüğü 32,30 dolarlık zirveden bu yana genelde düşüşe geçmiş durumda.

  “Son zamanlardaki yükselişe rağmen dikkatli olmalıyız. Belirli bir toparlanma yaşanmış olabilir ama yakın zamanda gördüğümüz her artış daha az bir zirve ile sonlanıyor. Eğer yatırım yapmayı düşünüyorsanız, 20 doların altındaki fiyatlardan alım yapmak mantıklı görünüyor.”

  grf 665
  Kaynak: Altcoin Sherpa/X

  Haberin yayımlandığı an itibariyle SOL, geçtiğimiz haftanın en düşük değeri olan 17,57 dolardan %8’den fazla bir artışla 19,04 dolarda işlem görüyor.

  Eğer SOL’un bu yükselişi sona ererse, Altcoin Sherpa, 14 doların önemli bir destek noktası olabileceğini belirtiyor. Fakat SOL’un bu fiyatın üzerinde kalma olasılığının, batan FTX kripto borsasının 1,16 milyar dolarlık dev Solana portföyünü nasıl ele alacağına bağlı olduğunu vurguluyor.

  “Tabii ki bunun gerçekten bir dip olup olmadığını anlamak zaman alacaktır. FTX’in varlıklarının ‘fiyatlandırılıp fiyatlandırılmadığına’ dair bilgimiz yok. İlerleyen aylarda, piyasa arzına nasıl tepki vereceğini gözlemlemek oldukça kritik olacak.”

  grf 64
  Kaynak: Altcoin Sherpa/X

  Altcoin Sherpa, FTX’in Solana’daki büyük payına dikkat çekerken, yatırımcı Chris Burniske ise bir başka sosyal medya platformunda 263.400 takipçisiyle, çöken borsanın SOL varlıklarının çok azının nakit olduğunu ifade ediyor.

  “FTX’in SOL’daki varlıklarının sadece yaklaşık %13’ü nakit.”

  grf 3
  Kaynak: Chris Burniske/X

  Kripto alanında yatırım yapan sermaye şirketi Placeholder’ın ortağı Burniske, FTX’e rağmen SOL’a olan inancının uzun vadede olumlu olduğunu dile getiriyor.

  “ETH ve BTC’nin kendi sorunları olmasına rağmen, her iki kripto para birimi de yeni zirveler elde etti. Her bireyin, her kuruluşun ve her kripto paranın bir kusuru vardır.
  Kısacası, hepimizin bir yükü var ve çoğumuz, birey ya da kurum ya da kripto para olarak, yeni zirvelere ulaşmaya devam ediyoruz.”

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...