DAHA FAZLA

  Kripto Uzmanı, Altcoin Piyasasının Geçmiş Döngülerini Yineleyebileceğini Belirtiyor: Durgunluk Korkuları Yersiz mi?

  Tanınmış kripto analisti Michaël van de Poppe, altcoin piyasasının 2015 ve 2019’daki ayı piyasa döngülerinin son aşamalarını yineleyebileceğine dair güçlü bir inanç taşıyor.

  Van de Poppe, altcoinlerin uzun vadeli yatırımcılar için şu anda belki de en büyük fırsatları sunduğunu ifade ediyor.

  Bu deneyimli kripto stratejisti, tarih boyunca altcoinlerin, bir sonraki Bitcoin (BTC) yarılanmasının 8 ila 10 ay öncesinde ayı piyasasının dip noktasına ulaşma eğiliminde olduğuna dikkat çekiyor. Bu, genellikle yatırımcıların kripto varlıklar konusunda en karamsar oldukları dönemdir.

  “BTC yarılanmasından önceki 8-10 ay, en uygun zaman olabilir. ‘Zaman kapitülasyonu’ kırılmaya başladığından, insanların yatırımlarının sağlam kalacağına dair güvencelerinin en düşük olduğu dönemdir…”

  Michael van de Poppe

  Ethereum-Bitcoin (ETH/BTC) paritesi örneğinde, döngünün son iki dip noktasının BTC yarılanmasından tam olarak 252 gün önce Eylül 2019 ve Ekim 2015’te gerçekleştiğini vurguluyor.

  Bu parite genelde daha geniş altcoin pazarının yönünü belirler, bu yüzden tüccarlar ETH/BTC tablosuna dikkat ediyor.

  Van de Poppe, tarihin yeniden tekrar etme eğiliminde olduğuna dair ısrarla vurgu yapıyor. Altcoinlerin, 2019 ve 2015 yıllarında ayı piyasasından nasıl sıyrıldıklarına benzer şekilde, önümüzdeki aylarda düşüş trendlerinden kurtulabileceklerine inanıyor.

  “Altcoinler üzerindeki kontrolümüzün az olacağı kesin gibi görünüyor, ancak tarih çoğunlukla kendini tekrar eder. Hatta bu, piyasadaki değişkenlere rağmen geçerlidir. Durgunluk korkuları var şu anda, ancak herkes beklerse ne sıklıkla gerçekleşir?”

  Son olarak van de Poppe, 2015 ve 2019’da yaşananlar gibi benzer bir durumun tekrar yaşanabileceğine ve piyasaları ileri taşıyacak yeni anlatıların ortaya çıkacağına dair güvence veriyor. Yatırımcılara ise şu öneride bulunuyor:

  “Elinizde altcoinler varsa sabırlı olun. Henüz almadıysanız, altcoin alın ve en az 2 yıl elinizde tutun.”

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...