DAHA FAZLA

  Vitalik Buterin’e Göre Ethereum’un (ETH) Başarısızlığı Önlemek İçin Üç “Önemli” Geçiş Yapması Gerekiyor

  Ethereum‘un (ETH) kurucusu Vitalik Buterin, Ethereum’un gelecekteki konumunu sağlamlaştırmak için üç “kritik dönüşümün” gerçekleşmesi gerektiğini vurguluyor.

  Ethereum için 3 önemli geçiş

  Buterin, yeni bir blog yazısında Ethereum’un ölçeklenebilirlik, cüzdan güvenliği ve gizlilik alanlarında önemli ilerlemeler yapmasının zorunlu olduğunu belirtiyor.

  “Eth, genç ve deneysel bir teknoloji olmaktan çıkıp, herkese açık, evrensel ve izin vermeyen bir platform haline gelirken, üç temel teknik dönüşümün neredeyse eşzamanlı olarak meydana gelmesi gerekiyor:

  Katman-2 ölçeklendirme dönüşümü – Herkes rollup’ları benimser
  Cüzdan güvenliği dönüşümü – Herkes akıllı kontrat cüzdanlarına geçer
  Gizlilik dönüşümü – Gizlilik korumalı para transferlerinin kullanılabilir olmasını ve diğer tüm gelişmekte olan özelliklerin (sosyal kurtarma, kimlik, itibar) gizliliği korumasını sağlamak”

  ethereum haberleri

  Rolluplar, işlemleri ETH blok zinciri dışında gerçekleştiren, ancak işlem verilerini kaydeden çözümlerdir.

  Buterin’e göre, Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorununu çözemezse, yüksek işlem maliyetleri nedeniyle kullanıcılar merkezi çözümlere yönelebilir ve bu da projenin başarısız olabileceği anlamına gelir.

  Ayrıca, cüzdan güvenliği eksikliği durumunda, ETH kullanıcılarının merkezi borsalara geçiş yapacağını belirtiyor.

  Buterin, Ethereum’un kamuoyuna açık işlemlere devam ederse, kullanıcıların verilerini bir dereceye kadar gizlemek için merkezi çözümlere geçeceğini ifade ediyor.

  “Bunun sadece teknik bir uygulanabilirlik meselesi olmadığını, aynı zamanda normal kullanıcılar için gerçek erişim meselesi olduğunu da belirtmek önemli. Bu zorluğu aşmak için hepimizin çaba göstermesi gerekiyor.”

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...