DAHA FAZLA

  CoinShares Raporuna Göre Solana’ya Karşı İlgi Artıyor! İşte Nedeni

  Dijital varlık yönetimi şirketi CoinShares‘in en son yayınladığı Haftalık Dijital Varlık Fon Akışları Raporu, kurumsal yatırımcılar arasında Bitcoin’den (BTC) kâr almanın arttığını, ancak Solana (SOL) gibi Ethereum (ETH) rakiplerine olan ilginin yükseldiğini ortaya koyuyor.

  Rapora göre, geçtiğimiz hafta dijital varlıklardan 100 milyon doların üzerinde çıkış yaşandı. Bu, üst üste üçüncü hafta çıkışlar görüldüğü anlamına geliyor. Toplamda, son haftalardaki kâr alma eğilimi 107 milyon ABD doları değerine ulaşmış durumda.

  grf 4
  Kaynak: Credible Crypto/X

  Bitcoin, bu dönemde dikkat çeken bir trendle karşımıza çıkıyor. ABD’nin düzenleyici incelemelerinin artmasıyla birlikte, Bitcoin Mart ayından bu yana en büyük haftalık çıkış olan 111 milyon dolarlık çıkışı gördü. Bu, kısa vadeli Bitcoin çıkışlarının 14 hafta sonra ilk kez durduğu anlamına geliyor.

  Geçtiğimiz hafta, sadece Ethereum ve Bitcoin’in birleşimiyle piyasalar 117 milyon dolarlık çıkış yaşadı. Yine de, altcoin girişlerinde yaşanan yaklaşık 10 milyon dolarlık artış, net çıkış miktarını 107 milyon dolara düşürdü.

  Solana, Mart 2022’den bu yana en büyük haftalık girişi yaşayarak 9,5 milyon dolarlık bir artış gördü. Diğer altcoin’ler arasında XRP ve Litecoin sırasıyla 0,5 milyon $ ve 0,46 milyon $’lık girişler alırken, Uniswap ve Cardano 0,8 milyon $ ve 0,3 milyon $’lık çıkışlar yaşadı.

  Çoklu kripto varlık yatırımı sunan yatırım ürünleri de geçen hafta 0,3 milyon dolarlık giriş gördü. CoinShares, bu verilerin, altcoin yatırımcıları arasında artan bir duyarlılığı işaret ettiğini vurguluyor. Bu eğilim, kripto pazarında gelecek dönemde daha geniş bir çeşitlenmeye işaret edebilir.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...