DAHA FAZLA

  Bloomberg Analisti: Ethereum, Polygon ve Solana Fırsat Alanlarını Genişletiyor

  Bloomberg tarafından yapılan bir kripto analizine göre, Ethereum (ETH) ve diğer iki altcoin, gelişen ekonomiler için eşsiz ekonomik imkanlar sunuyor.

  Blockchain uzmanı Jamie Coutts, Ethereum, Polygon (MATIC) ve Solana’nın (SOL) özel kredi piyasalarına erişimi genişlettiğini belirtiyor.

  “Genel blockchain ağları, global vatandaşlara inanılmaz fırsatlar sağlayabilir. 850 milyar dolarlık özel kredi pazarı sadece bir başlangıç. Ethereum, Polygon ve Solana gibi platformlar üzerinden sunulan aktif krediler şu anda 568 milyon dolar seviyesinde. Peki bu krediler kimler tarafından kullanılıyor? Talebin çoğunluğu ekvator çevresindeki gelişmekte olan pazarlardan geliyor ve gelişmiş pazarlardan katılım oldukça sınırlı.

  Geçmişte, özel krediler sadece akredite edilmiş yatırımcılara sunulurken, artık halka açık blockchainler ve stabilcoinlerin ortaya çıkışıyla birlikte, enflasyonla mücadele eden ve yüksek getiri arayan bölgeler, ABD doları cinsinden özel kredi olanaklarından faydalanabiliyor. Bitcoin bu trendin öncü varlığı olabilir, ancak diğer blockchain ağları da, geleneksel ekonomiden ve onun modası geçmiş düzenleyici yapısından bilinçli olarak dışlanmış küresel nüfusa değerli imkanlar sunmaya devam ediyor.”

  Coutts, özel kredi piyasasının taşıdığı risklere de dikkat çekiyor ve ihraç edenlerin şeffaflığının yatırımcı koruması için elzem olduğunu vurguluyor.

  “Özel kredi, riske atıl bir yatırım değildir. Sadece geçtiğimiz ay, [merkezi olmayan borç verme platformu] Goldfinch’te ciddi bir değer kaybı yaşandı. Fakat ihraççılar şeffaflık ilkesini sürdürdükleri ve riskleri açıkça ifade ettikleri sürece, her türlü yatırımcı bu geleneksel varlık sınıfına modern ve kapsayıcı bir yaklaşımla dahil olabilirler.”

  grf 1
  Kaynak: Jamie Coutts/X

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...