DAHA FAZLA

  Benjamin Cowen, Gelecek Aylarda Altcoin’lerin Zorlanacağını Öne Sürüyor!

  Kripto para analisti Benjamin Cowen, geçmiş trendlere dayanarak altcoin’lerin 2023 yılının kalanında olası düşük performans sergileyebileceğini dile getiriyor.

  Cowen, altcoin’lerin tıpkı geçmiş yarılanma dönemlerinde olduğu gibi, bu yılın sonuna kadar zorlanabileceğini aktarıyor.

  Bitcoin (BTC) madenciliğinin ödüllerinin yarıya düşürüleceği bir sonraki yarılanma olayının Nisan 2024‘te meydana gelmesi bekleniyor.

  “Gerçek şu ki, S&P ne yönde hareket ederse etsin, altcoin piyasasının bu yılın kalanında sorunlar yaşama olasılığı oldukça yüksek. Bu, yarılanma öncesinde altcoin’lerin zorlanması, özellikle yılın ikinci yarısı için, oldukça yaygın bir durum. Ekonomik yavaşlama ya da resesyon korkusu olmasa bile bu tür hareketler pek sıradışı değil.”

  altcoin 1

  Ayrıca tüccar, Bitcoin‘in bu ay artış göstermesine karşın, BTC’nin 2019‘daki bir önceki yarılanma öncesindeki gibi ayı piyasasını kırmızıda kapatabileceği konusunda da uyarıda bulunuyor.

  “Bitcoin, boğa piyasası destek bandını test etti ve birçok kişinin ayı yeşil kapatacağını ve kötü trendin sona ereceğini düşündüğünü biliyorum, fakat Eylül 2019’da benzer bir durum yaşandığını hatırlatmak istiyorum. İlk birkaç hafta iyileşme gösterdi, ancak sonra azalmaya başladı. Bu, 2019’da yaşandı ve ayın son haftaları yaklaşırken unutmayalım.”

  Cowen’e göre, bu ay bazı altcoin’ler değer kaybetti, bu durum altcoin’lerin aylarca zorluk yaşamaya devam edeceği teorisini güçlendiriyor.

  “Ethereum (ETH) %3,31 oranında değer kaybetti. Cardano (ADA) bu ay yaklaşık %4 düştü. Polkadot (DOT) yaklaşık %6 düşüş gösterdi. Solana (SOL) %0,5 oranında değer kaybetti. Avalanche (AVAX) bu ay %11 düştü. Çoğu altcoin bu ay değer kaybı yaşadı.

  Örneğin, Dogecoin’e (DOGE) bakın. %3 oranında düşüş yaşadı. Poligon’a (MATIC) göz atın. Yaklaşık %5 düştü. XRP yaklaşık %0,16 oranında hafif bir artış gösterdi, ancak geçen ay %27 düşüş yaşadı. ADA’nın geçen ay %16, DOT’un %16 ve Ethereum’un %11 düşüşüyle karşılaştırıldığında, XRP bu ay artış gösterdi. SEC ve Ripple haberlerinin ardından yaşanan büyük düşüş sonrası XRP, kazançlarını korumaya çalışıyor. Litecoin (LTC) geçen ay %31 düşüş yaşadıktan sonra, bu ay %1,88 oranında hafif bir artış gösteriyor.”

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...