DAHA FAZLA

  Analitik Firması Santiment’e Göre Bitcoin’in Yükselme Şansı Yüksek – İşte Nedeni

  Blockchain inceleme platformu Santiment, belirli bir faktör dolayısıyla Bitcoin’in (BTC) kısa süre içerisinde yükseliş gösterme olasılığının yüksek olduğunu belirtiyor.

  Bu analitik platform, Bitcoin’e olan kısa pozisyon ilgisinin iki ana kripto borsasında önemli ölçüde arttığını, bu durumun da yakın zamanda bir kısa sıkışma oluşturabileceğini ve BTC’nin değerini 30.000 doların üstüne taşıyabileceğini ifade ediyor.

  “Bitcoin yatırımcıları, Deribit ve Binance’te yoğun bir şekilde açığa satış gerçekleştiriyorlar, bu durum da potansiyel olarak tasfiyelerin fiyatları yükseltme şansını artırıyor. Kısa pozisyonlarda geçtiğimiz haftadan bu yana görülen artış, BTC fiyatının +%4 artmasına yol açtı. Bu trendin sürmesi muhtemel.”

  btc 456
  Kaynak: Santiment/X

  Kısa pozisyon sıkışması, yatırımcıların bir varlığı belirli bir fiyattan alıp, fiyat düştüğünde satmayı umarken, fiyatın tersine hareket etmesi durumunda borç aldıkları varlıkları geri satın almaları ve bu durumun fiyatı daha da yükseltmesi anlamına gelir.

  Santiment, ayrıca Bitcoin’in ağ aktivitesinin bu ay BTC’nin 27.000 dolar seviyesini aşmasıyla birlikte yükseldiğini belirtiyor.

  “Bitcoin’in blokzincir aktivitesi, Nisan ayından bu yana belirgin bir şekilde artış gösteriyor. Zincir içi hareketlilik oldukça yüksek ve hareketsiz BTC’de son üç ayın en büyük üçüncü günlük aktivitesi de dün yaşandı. 27.000 dolarlık seviye polarize edici görünüyor.”

  btc 54
  Kaynak: Santiment/X

  Analitik şirket, kripto yatırımcılarının cüzdanlarında ne kadar stabilcoin bulundurduğunu da dikkatle izliyor. Santiment’e göre, düşüş trendinin ardından gözlemlenen artış, Bitcoin’in yükselişe geçeceğini işaret edebilir.

  “Balina yatırımcıları stabilcoinlerini azaltıyor, bu da alım güçlerinin Haziran ayında Bitcoin 30.000 doların üzerindeyken sahip olduklarından daha zayıf olduğunu gösteriyor. Stoklar şu an son altı ayın en düşük seviyesinde. 5 milyon dolar ve üzeri balina cüzdanlarının artış göstermesini bekleyin, bu bir dönüş sinyali olabilir.”

  btc 689
  Kaynak: Santiment/X

  Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle son 24 saatte %2,2 değer kaybederek 26.588 dolardan işlem görmekte.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...