DAHA FAZLA

  Kripto Uzmanı Jason Pizzino’dan Çarpıcı Yorum: Beklenen Büyük Altcoin Sezonu Henüz Başlamadı

  Ünlü kripto analisti Jason Pizzino, bazı dijital varlıkların değer kazanmasına karşın, gerçek anlamda bir altcoin sezonunun henüz başlamadığını belirtiyor.

  Pizzino, tarihsel verilere dayanarak gerçek altcoin sezonunun Ekim 2024 civarında olacağını öngörüyor.

  Bu tahmin, Bitcoin’in (BTC) dört yılda bir gerçekleşen yarılanma etkinlikleri ve bu olayların tetiklediği önceki piyasa döngülerine dayanıyor. Bir sonraki Bitcoin yarılanması, madencilerin ödüllerinin yarıya düşürüleceği bir dönem olup, Nisan 2024’te bekleniyor.

  Pizzino’nun ifadelerine göre:

  “Bu, birçok kişinin umduğu altcoin sezonu değil. Elbette, güzel kazanımlar mevcut. Ancak Bitcoin’in grafiği, asıl büyük altcoin sezonunun henüz başlamadığını ve en büyük kazanımların daha gelmediğini işaret ediyor. Bu, piyasada henüz görülmeyen büyük patlamaların habercisi.”

  btc grf 12
  Kaynak: Jason Pizzino/YouTube

  Pizzino, geçmiş BTC boğa piyasası döngülerinin çoğunlukla üç yıl sürdüğünü, ilk 18 ayın yükseliş trendini teyit eden artışlara yol açtığını ve ardından 18 ay süren büyük kazanımların geldiğini belirtiyor. Altcoin sezonunun, yarılanma olayından aylar sonra ikinci yarıda başlayacağını düşünüyor.

  Ethereum’un (ETH) Ekim 2016 ve Ekim 2020’de ilk yükselişlerini yaşadığını, her iki dönemin de BTC yarılanma yılları olduğunu ve sonrasında daha büyük artışların gerçekleştiğini ifade ediyor.

  “Ethereum için iki döngüyü incelemeliyiz. ETH, Ekim 2020’deki son döngüde %1.300 artış gösterdi. En düşük ve en yüksek noktaları inceliyoruz – Ekim dönemi %277… Ekim 2016, ilk düşükten %2.200 artış. İkinci döngü %14.000. Buradaki amaç, bu rakamın önceki rakamdan daha küçük olması. Bu, bir onay işareti.”

  eth grf 12
  Kaynak: Jason Pizzino/YouTube

  Benzer bir modelin, ETH’nin rakibi Solana (SOL) için de 2020’de yaşandığını belirtiyor.

  “Solana, Ekim 2020’de %20.000 arttı. Nisan 2020’den Ekim 2020’ye kadar %500 kazanç sağladınız. Her iki durumda da karlı çıkıyorsunuz.”

  sol grf 11
  Kaynak: Jason Pizzino/YouTube

  Ayrıca, ETH’nin bir başka rakibi olan Cardano’nun (ADA) da benzer bir fiyat modelini takip ettiğini söylüyor.

  “Cardano, Ekim 2020’de zirveye ulaştı – %3.400. Mart 2020’den Ekim 2020’ye kadar bu düşük seviyeden yaklaşık %400 kazanç sağladınız, bu da piyasaların patlamaya hazır olduğunu gösteriyor.”

  ada grf 11
  Kaynak: Jason Pizzino/YouTube

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...