DAHA FAZLA

  Kripto Uzmanı Açıklıyor: Bitcoin ‘Yükseliş Fırtınasının’ Eşiğinde

  Ünlü bir kripto analisti, önemli uzun vadeli göstergelerin yön değiştirmeye başlamasıyla Bitcoin’in (BTC) “patlama” dönemine girdiğini öne sürüyor.

  TechDev takma adını kullanan stratejist, piyasa değeri bakımından önde gelen kripto para biriminin her 3 ila 3,5 yılda bir, birkaç aylık büyümeyi işaret eden bir sinyalin ortaya çıktığını aktarıyor.

  “Yaklaşık her üç ila üç buçuk yılda bir, Bitcoin için önümüzdeki aylarda patlayıcı bir dönemin habercisi olan bir sinyal gözlemliyoruz.”

  btc 11
  Kaynak: TechDev/X

  TechDev tarafından sunulan grafik, Çin’in tahvil getirilerinin ABD Dolar Endeksi’ne kıyasla düşmesiyle Bitcoin fiyatının yükselmesinin beklendiğini gösteriyor.

  TechDev, Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Hareketli Ortalama Yakınsama/Uzlaşma (MACD) gibi çeşitli uzun vadeli göstergelere işaret ederek, BTC’nin büyük bir çıkışın eşiğinde olduğunu belirtiyor.

  btc 12
  Kaynak: TechDev/X

  Kripto tüccarı, Bitcoin’in tarihsel olarak NASDAQ’a karşı gerçekleştirdiği çıkışlara vurgu yaparak, yatırımcıların öncü kripto paranın önemli bir yükselişini kaçırmak istemediklerini ifade ediyor.

  btc 13
  Kaynak: TechDev/X

  TechDev Eylül ayında, Bitcoin’in yukarı doğru bir ralli başlatmak için gerekli üç ana koşulu karşıladığını iddia etmişti. Analiste göre, Bitcoin’in yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerine her yükselişi öncesinde, tutarlı olarak üç belirli sinyal gözlemlenmişti.

  “Bitcoin’in dört ATH ayarlı koşusundan önce gelen sinyal triyadı:

  *20 aylık hareketli ortalamanın üstünde bir kırılma
  *Aylık MACD’de boğa geçişi
  *Aylık Vortex’te boğa geçişi

  Yaklaşık 3,5 yıllık bir döngü ile osilasyon gösteren küresel likidite göstergesi.

  Ayrıca günlük bir büyüme eğilimi de söz konusu.”

  Bu yazının yazıldığı sırada, Bitcoin son 24 saatte küçük bir artış göstererek 34.271 dolar seviyesinden işlem görüyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...