DAHA FAZLA

  Ünlü Analist Ethereum İçin En Kötü Durum Senaryosunu Açıkladı

  Tanınmış kripto para birimi analisti Benjamin Cowen, Ethereum‘un (ETH) önemli bir düşüş yapabileceği konusunda uyarıda bulunuyor. Cowen, bunun nedenini, lider altcoinin yeni bir boğa piyasasına giriş yapmadan önce uzun vadeli bir trend göstergesini tekrar denemeye hazır olması olarak gösteriyor.

  Cowen, son strateji oturumunda 785.000 YouTube takipçisine, Ethereum’un 2017’den bu yana adil değer olarak kabul edilen logaritmik regresyon bandını desteklediğini belirtti.

  Analiste göre, logaritmik regresyon bandı, “balon etkisi olmayan veriler” kullanılarak bir varlığın adil değerini belirlemek üzere tasarlanmıştır.

  Cowen, en iyi senaryoda, Ethereum’un trend göstergesinin üst sınırını tekrar test edebileceğini ifade ediyor. Bu durumun ETH’nin ayı piyasasının en düşük seviyesi olan 875 $ ile örtüştüğünü vurguluyor.

  “Şimdi, dikkate değer bir nokta, Ethereum’un balon etkisi olmayan verilere dayanarak adil değerinin 875 $ olması, öte yandan, önceki en düşük seviyenin aslında 880 $ olması. Bu neredeyse aynı.

  Eğer Ethereum eski en düşük seviyesine geri dönerse, bu onu başlangıç noktasına getirir. Ve bunu bir yıl önce tartışmıştık. ‘Dikkat et, ya düşüş bandına geri döneriz ya da bandın bizi yakalamasını bekleriz’ demiştim. Şimdi, eğer şimdi büyük bir düşüş yaşarsak ve bu düşüş, daha önce başlangıç noktam dediğim yere gelirse, bu aslında önceki en düşük seviyeye denk gelir.”

  eth11
  Kaynak: Benjamin Cowen/YouTube

  Cowen, en kötü senaryoda, ETH‘nin Mart 2020’de olduğu gibi logaritmik regresyon trend çizgisinin altında işlem görebileceğini belirtiyor.

  “Bu, o seviyenin altına düşemeyeceğimiz anlamına gelmez. Gördüğünüz gibi, Mart 2020’de tüm düşüş bandının tamamen altına indik. Ve gerçekten de, bu düşüş esnasında düşüş bandının yaklaşık %34 altına indik.

  Eğer benzer bir düşüş yaşarsak ve bu düşüş, o seviyenin %34 altına inerse, bu yaklaşık 400 $’lık bir Ethereum’a denk gelir, bu yüzden bu sayıyı geçmişte potansiyel bir sonuç olarak belirtmiştim. -en kötü durum senaryosu.”

  eth66
  Kaynak: Benjamin Cowen/YouTube

  Yazıldığı sırada, Ethereum, son 24 saat içerisinde hafif bir artışla 1.736 dolardan işlem görüyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...