DAHA FAZLA

  Worldcoin’in Kurucu CEO’su Görevden Alındı: WLD Fiyatı Sert Düşüşte

  OpenAI Yönetim Kurulu, kurucu ortak Sam Altman’ı CEO görevinden aldı. Kurul, Altman’ın iletişimde tutarlı ve içten olmamasını gerekçe gösterdi.

  Şaşırtıcı bir kararla, OpenAI Yönetim Kurulu Cuma günü Sam Altman’ı görevden uzaklaştırdı ve şirketin diğer üst düzey yöneticilerinin de görevine son verildi.

  Bu gelişme basına yansıdıktan sonra, Altman’ın kurduğu blockchain tabanlı Worldcoin projesinin yerel kripto para birimi WLD, 2,5 dolardan 1,84 dolara düştü.

  Worldcoinin Kurucu CEO

  OpenAI Yönetim Kurulu’nun Cuma günü yayınladığı bir blog yazısında, şirketin CTO’su Mira Murati’nin CEO olarak Altman’ın yerini alacağı bildirildi. Ayrıca, Altman’ın iletişimde tutarlı olmadığı ve bu durumun yönetim kurulunun görevlerini yerine getirmesini zorlaştırdığı belirtildi. Bu nedenle, kurul Altman’ın artık OpenAI’ı yönetmek için uygun olmadığına karar verdi.

  Yönetim Kurulu şu açıklamayı yaptı:

  “Liderliğin önemine inanarak yolumuza devam ediyoruz. Mira, şirketin araştırma, ürün ve güvenlik alanlarındaki liderliğiyle, geçici CEO görevine geçmek için ideal bir aday. Bu geçiş sürecinde OpenAI’ın liderliğini üstlenme konusunda ona tam güveniyoruz.”

  Bu haberin ardından Altman’ın kurduğu Worldcoin’in yerel token’i WLD’nin değeri düştü. CoinGecko verilerine göre, WLD son 24 saatte %4,3 oranında değer kaybederek 1,97 dolarda işlem görüyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...