DAHA FAZLA

  Synthetix (SNX) Kurucusu, Merkezi Borsalarla Rekabet Etmek İçin Yeni Projesini Duyurdu

  Ethereum (ETH) temelli merkezsiz finans (DeFi) platformu Synthetix’in (SNX) kurucusu, merkezi borsalarla (CEX’ler) yarışmayı hedefleyen yeni bir projeyi hayata geçirdiğini duyurdu.

  Kain Warwick, yeni bir blog yazısında, kripto, forex veya emtia sentetik sürekli vadeli işlemler için sıfır slippage ticareti sunmayı hedefleyen bir DEX olan Kwenta’ya sahipken, neden bir borsa oluşturmayı düşündüğünü açıklıyor.

  Synthetix, Ethereum Layer-2 Optimism (OP) teknolojisini kullanıyor, fakat Warwick, kullanıcıların doğrudan blockchain ve DeFi’ye giriş yapmadan erişebilecekleri bir borsa oluşturarak daha fazla değer elde edilebileceğini belirtiyor.

  “Belki de ‘Neden başka bir kullanıcı arayüzüne ihtiyacımız var, zaten Kwenta’ya sahibiz?’ diye düşünüyorsunuzdur. Ancak, CEX’lerle doğrudan yarışma zamanının geldiğine inanıyorum. Bu, bazı ödünler vermek anlamına geliyor. Altyapı hazır. Artık kullanıcı kazanma aşamasına geçme zamanı.

  Yıllar boyunca, kırık camlar üzerinde sürüklenirken bile, Optimism’i seviyorum. Ancak Optimism, hala [Ethereum] ana kıtasından oldukça uzakta, izole bir ada gibi. Plajlar ne kadar çekici olursa olsun, herkes bu adaya ulaşmak için bir haftalık yolculuğa çıkmaya hazır değil. Bu tembel insanların aklını başına getirmesini mi bekleyeceğiz? Bunu denedim. Beklediğim kadar başarılı olmadı.”

  Synthetix

  DeFi uzmanı, kullanıcıların sadece bir kullanıcı adı, e-posta ve şifre ile erişebilecekleri, Synthetix destekli merkezi bir borsanın olası adı olan “Infinex”i öneriyor.

  “Tüccar, bir kullanıcı adı, şifre ve e-posta ile kayıt olur – bu kadarı yeterli.

  Kullanıcı adı ve şifre mi dediniz?

  Kullanıcı deneyimini optimize etmek için Infinex, her kullanıcı için yeni bir genel-özel anahtar çifti oluşturur ve bunu tarayıcıda istemci tarafında saklar. Ancak, bu anahtar para çekme işlemi yapamaz. Sadece Optimism üzerindeki Account Relayer’a gönderilen işlemleri imzalamak için kullanılır…

  Tüccar para yatırma işlemi yapmayı seçtiğinde, onlar için özgün bir para yatırma adresi oluşturulur. Bu para yatırma adresine USDT, USDC veya sUSD gönderebilirler. Bu fonlar, yönetim tarafından kontrol edilen marj havuzuna aktarılır.”

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...