DAHA FAZLA

  Ripple, Blockchain Lideri Fortress Trust’ı Satın Aldı!

  Ripple Labs, kripto tabanlı bir ödeme platformudur ve bu yıl yaptığı ikinci büyük satın alma hamlesiyle dikkat çekiyor. Şirket, blockchain altyapı firması Fortress Trust‘ı bünyesine katmayı planlıyor.

  Ripple ve Fortress Trust İş Birliği

  Ripple’ın yayınladığı son şirket blog yazısında, Web3 firması olan Fortress Trust’ın altyapı ve yasal uyumluluk ihtiyaçlarını karşılamak üzere şirketle birleştiği belirtildi.

  Fortress Trust, teknolojisi ve lisanslama kapasitesi ile kurumsal kripto pazarının hızla büyüdüğü bu dönemde, Ripple için kritik bir altyapı sağlama potansiyeline sahip. Finans kurumları ve işletmeler için de, uyumluluk gereksinimleri konusundaki endişelerini ortadan kaldırarak blok zinciri stratejileri oluşturmada Fortress gibi düzenlenmiş bir partnerin önemini vurguluyor.

  Ayrıca bu iş birliğinin ötesinde Fortress markasına daha fazla yatırım yapmayı planladığını açıkladı. Şirketin, ana firma olan Fortress Blockchain Technologies’e yatırım yaparak ve FortressPay hizmetleriyle dünyanın dört bir yanındaki işletmeler için yenilikçi ödeme çözümleri sunmayı hedeflediği ifade ediliyor.

  Ripple haberleri

  Ripple CEO’sunun Açıklamaları ve Önceki Satın Almalar

  Brad Garlinghouse, bu yeni anlaşmayla ilgili olarak şunları söyledi:

  “Fortress Blockchain’e yaptığımız ilk yatırımlarla, ekibin, vizyonun ve teknolojinin ne kadar etkileyici olduğunu yakından gördük. 2021’deki lansmanlarından bu yana, sürdürülebilir gelir ve hem kripto konusunda deneyimli hem de yeni başlamış müşteri kitlesi ile etkileyici bir başarıya imza attılar. Bu ekibi ve teknolojiyi kendi bünyemize katma fırsatını bulduğumuz için çok heyecanlıyız.”

  Bu yılın başlarında Ripple, kurumsal dijital varlık saklama firması Metaco’yu satın almak için 250 milyon dolar harcadı. Bu satın almanın, finans kurumlarının kripto para birimlerini iş modellerine dahil etme eğilimi gösterdikleri bir dönemde gerçekleştiğini belirtmek önemlidir. Ripple, o dönemde yaptığı açıklamada Metaco’nun, mavi çipli müşterilere yönelik varlık tokenizasyonu hizmetlerinin kendi iş modellerine değer katacağını ifade etmişti.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...