DAHA FAZLA

  Polygon (MATIC), 200 Milyon Dolar Değerinde Token Dağıtımını Başarıyla Tamamladı

  Polygon’un Ekosistem Gelişim Fonu, kısa zaman içinde 70 ayrı adrese toplam 217 milyon MATIC token dağıttı. Bu, yaklaşık 200 milyon dolar değerinde bir dağıtım olup, Polygon (MATIC) ekosisteminin gelişmesi ve büyümesi için yapılmıştır.

  Bu token dağıtımının hemen ardından Polygon (MATIC) fiyatlarında küçük bir düşüş gözlendi.

  polygon

  Polygon Ekosistemi, 217 Milyon Dolarlık Dağıtım İle Büyüyor

  Etherscan’daki bilgilere göre, Polygon’un Ekosistem Gelişim Fonu 70 farklı cüzdana 217 milyon MATIC gönderdi. Bu adreslerin birçoğu, geçen yıl içinde Polygon ekosistemindeki büyüme sebebiyle değişik miktarlarda MATIC aldı.

  Yapılan analizler, yaklaşık 82,3 milyon MATIC’in, yaklaşık 75 milyon dolar değerinde olduğunu ve bu miktarın Binance, Coinbase, Bitfinex ve OKX gibi popüler merkezi borsa ağlarına yatırıldığını ortaya koyuyor. Bu 70 adresten 32’si merkezi borsalara ait. En büyük 5 alıcı toplamda 58,3 milyon MATIC token alarak, bu miktarın 53 milyon dolar değerinde olduğunu belirtiyor. Bu cüzdan adresleri aynı zamanda MATIC’in piyasadaki dolaşımdaki toplam arzının önemli bir yüzde 27’sine sahip.

  Sektörün önde gelen bazı isimleri, Polygon’un Ekosistem Gelişim Fonu tarafından yapılan bu dağıtımı, ekosistemin büyümesi ve genişlemesi için bir kanıt olarak görüyor. Yakın zamanda, Polygon Labs’ın bir alt birimi olan Polygon Village, Polygon Ekosistemi içindeki yapımcılara ve geliştiricilere yaklaşık 78 milyon dolar değerinde, 110 milyon MATIC token dağıtacağını duyurdu.

  MATIC Fiyatının Son Durumu

  70 farklı adrese 217 milyon MATIC gönderildikten sonra, Polygon (MATIC) fiyatında bir düşüş yaşandı. CoinGecko’nun verilerine göre, Polygon (MATIC) yüzde 9,3 oranında değer kaybetti. Ancak haftalık bazda yüzde 2,6 artış göstererek pozitif bir seyir izliyor. Polygon (MATIC) şu anda 0,852 dolar seviyesinde işlem görüyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...