DAHA FAZLA

  Kripto Piyasasında PEPE ve XRP Günü Lider Kapatırken Bitcoin Yatay Seyrediyor!

  Bu hafta, Ripple’ın XRP ve PEPE’si kendi kategorilerinde öne çıkıyor. BTC, ETH ve diğer büyük kripto para birimleri ise neredeyse istikrarlı bir şekilde işlem görüyor.

  Geçtiğimiz hafta, pazarın belirli segmentlerinde heyecan verici gelişmeler yaşandı. Toplam piyasa değeri şu anda 1,2 trilyon doların altında olan kripto para birimleri yaklaşık 5 milyar dolarlık bir artış gösterdi. Büyük kripto para birimleri nispeten istikrarlı bir performans sergilerken, bazı altcoinler sürpriz yapmayı başardı. Detaylara geçelim.

  Bu hafta Bitcoin’in fiyatı dalgalanmalar gösterdi. Geçen hafta bu zamanlarda Bitcoin yaklaşık 26.500 dolar seviyesinden işlem görüyordu ve birkaç gün sonra 27.500 dolara yükseldi. Ancak Perşembe günü yeniden 27.500 dolar seviyesini test etmek için 27.000 doların altına geriledi. Ayılar bu durumu sürdüremedi ve fiyatı yaklaşık olarak şu anki 26.800 dolar seviyesinde %1,3’lük hafif bir artışla işlem görüyor.

  PEPE

  Ethereum da haftalık %2’lik bir artışla işlem görüyor, ardından Cardano (ADA), MATIC, DOT ve TRX geliyor hepsi benzer kazançlar elde etti.

  Ancak gerçek heyecan Ripple’ın XRP’sinde yaşanıyor.

  Son yedi günde Ripple’ın XRP’si yaklaşık %8 değer kazandı ve toplam piyasa değeri açısından ilk 10 kripto para birimi arasında lider konumuna geldi. Bunun sebepleri muhtemelen iki yönlü. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) aleyhindeki dava sürecinde, yargıç ajansın eski direktörü Bill Hinman’ın belirli bir kaydını mühürlemeyi öneren bir teklife karşı çıktı. Yatırımcılar, davanın sonucunun XRP üzerinde olumlu bir etkisi olabileceğini düşünerek bu durumu yükseliş olarak değerlendirdi. Ayrıca Ripple, İsviçre merkezli bir kripto saklayıcı şirketi olan Metaco’yu 250 milyon dolara satın almak için bir anlaşma yaptı.

  Ve son olarak PEPE var. Memecoin olarak öne çıkan PEPE, kripto para endüstrisinde merkez sahneye çıktı ve geçtiğimiz hafta yaklaşık %17 değer kazandı, memecoin sektöründe önemli bir liderlik sağladı. PEPE’nin popüler hale gelmesinin nedeni net değil, ancak mem ile ilgili herhangi bir şeyde olduğu gibi bu durumun birçok sebebi olabilir. Ancak, ilerleyen günlerde piyasanın nasıl şekilleneceği ve XRP’nin olumlu performansını sürdürüp sürdüremeyeceği hala merak konusu olmaya devam ediyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...