DAHA FAZLA

  Kripto Analisti Benjamin Cowen, Bitcoin İçin Fiyat Hedefini Açıkladı

  Tanınmış kripto para analisti Benjamin Cowen, tarihsel piyasa döngülerine dayalı analizler yaparak, 2025’in sonlarına doğru Bitcoin (BTC) için olası bir fiyat hedefi sunuyor.

  Cowen, bir strateji toplantısında, piyasa döngülerinin zirvelerini ve tabanlarını tespit etmeyi amaçlayan, azalan volatiliteye odaklanan logaritmik regresyon bandlarına dikkat çekiyor.

  Her bir piyasa döngüsünün zirvesinin, bir önceki döngünün zirvesine kıyasla iki buçuk logaritmik regresyon bandı daha düşük olduğunu belirten Cowen, şu anki durumda Bitcoin’in önceki en yüksek seviyesi olan 69.000 Dolar’ın altında, yaklaşık 45.000 Dolar seviyesinde olduğunu ifade ediyor. Ancak, bu bandın zamanla yükseldiğini ve BTC’nin 2025’in sonlarına doğru 100.000 Dolar civarına ulaşabileceğini öngörüyor.

  Cowen, bu durumu şu şekilde açıklıyor: “Şu anda, zirvenin olduğu yerden iki buçuk logaritmik çizgi aşağıda, Bitcoin’in değeri 45.000 ile 46.000 Dolar arasında bir yerde. Ancak, genellikle büyük zirvelerin, halving sonrası yılın son çeyreğinde meydana geldiğini göz önünde bulundurursak, 2025’in sonlarında bu durum çok daha farklı olabilir ve Bitcoin 100.000 Doları aşabilir.”

  btc grf 11
  Kaynak: Benjamin Cowen/YouTube

  Ayrıca, Cowen logaritmik regresyon gökkuşağı modeline göre, Bitcoin’in yaklaşık iki yıl içinde 111.000 Dolar civarında bir zirveye ulaşabileceğini öne sürüyor.

  Bu yazının kaleme alındığı sırada, Bitcoin’in piyasa değeri 37.109 Dolar seviyesindeydi.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...