DAHA FAZLA

  Ethereum Tabanlı Oyun Altcoini Yükselişe Geçti!

  Bir Ethereum (ETH) tabanlı oyun altcoin, Apple’ın uygulama mağazasında listelenmesinin ardından kripto pazarlarda ön plana çıktı.

  Ethereum Tabanlı Altcoinden Yükseliş

  Son açıklamada, popüler oyun metaverse Axie Infinity (AXS), strateji odaklı kart oyununu Latin Amerika ve Doğu Asya’daki iPhone kullanıcılarına sunmak için Apple ile işbirliği yaptığını ve bu sayede global erişimini genişlettiğini duyurdu.

  “Artık ‘Axie Infinity: Origins’ oyununun, [Latin Amerika] ve Asya’nın belirli ülkelerindeki iOS kullanıcıları için kullanıma açıldığını ilan etmekten mutluluk duyuyoruz!

  Bu, herkesin, her yerde ve tercih ettikleri cihaz üzerinden Axie’nin sihrini deneyimleyebileceği bir dünya yaratmaya yönelik önemli bir adımdır. Arjantin, Kolombiya, Peru, Meksika, Venezuela, Endonezya, Malezya veya Vietnam’da yaşıyorsanız, Origins’i artık AppStore’dan indirebilirsiniz.”

  Ethereum Tabanlı Altcoinden Yükseliş

  Oyun, oyuncuların NFT (non-fungible token) şeklinde toplayabileceği, axie adı verilen dijital evcil hayvanlara sahip. Axie Infinity, bu durumun, Apple’ın dış kaynaklı NFT’lerin Apple mağazasında kullanılmasına ilk kez izin verdiği anlamına geldiğini belirtti.

  “Dikkate değer bir biçimde, iOS oyuncuları bu sürümde NFT axie’lerini kullanabilecekler. Apple’ın, bir NFT’nin dışarıdan satın alınıp App Store’da kullanılabilmesine ilk defa onay verdiğini düşünüyoruz.”

  Bu işbirliği haberinin ardından AXS fiyatı fırladı. Piyasa değerine göre 56. sıradaki kripto varlık, %20’lik bir artışla 24 saatlik en düşük değeri olan 6.76$’dan 8.11$’a yükseldi. AXS bu yükselişin ardından bir miktar düşüş yaşadı ve yazının yazıldığı sırada, son 24 saat içinde %6,1’lik bir artışla 7,25$’dan işlem görüyor ve kripto piyasalarının büyük bölümü kırmızıda.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...