DAHA FAZLA

  Chainlink Gelişmeleri: Balinaların LINK Birikimi Hız Kazanıyor

  Chainlink’te balina hareketlerinde yılın rekor artışı görüldü.

  Kripto para pazarındaki boğa döneminin de etkisiyle, Chainlink (LINK) son 30 günde %30 değer kazandı. LINK’in bu yükselişi, Chainlink Staking v0.2’nin piyasaya çıkışıyla aynı zamana rastladı. Bu dönemde Chainlink ağının etkinliği de arttı.

  Chainlink’teki Zincir İçi Veriler Yükselişi Gösteriyor

  28 Kasım’da, Chainlink’te yılın en büyük balina hareketleri kaydedildi. IntoTheBlock verilerine göre Ali Martinez, balinaların LINK üzerinde 100.000 doları aşan 2.600’den fazla işlem yaptığını belirtti.

  Geçtiğimiz 6 ayın verilerine göre, balina hareketlerindeki bu artışın ardından LINK’in fiyatı da yükselişe geçti. Bu veriler, ağdaki balina hareketlerindeki artıştan sonraki 2-3 gün içinde LINK fiyatının yükseldiğini gösteriyor.

  Chainlink ağında günlük işlem sayısı, kısa süre önce ayın en düşük seviyesinden %436 oranında büyük bir sıçrama yaptı. Bu süreçte balinalar, önemli miktarda LINK topladı. LINK’in fiyatı, artan balina hareketlerine olumlu yanıt vererek %2 değer kazandı ve 14,64 dolara yükseldi. Kripto para analitik platformu Santiment’e göre, Chainlink ağında son üç aydır hareketsiz olan tokenlerde büyük bir hareketlilik yaşandı.

  Santiment, son 3 aydır hareketsiz kalan ve şimdi harekete geçen tokenlerin sayısındaki artışın, LINK fiyatındaki artışla bağlantılı olduğuna inanıyor. Buna göre, 28 Kasım’da 4,28 milyar LINK’in hareketlenmesiyle, Santiment yeni fiyat dalgalanmaları bekliyor.

  Chainlink V0.2’nin Lansmanı

  LINK fiyatındaki yükselişi tetikleyen bir başka faktör, Chainlink Staking v0.2’nin piyasaya sürülmesi. Bu sürüm, LINK’in dolaşımdaki arzının %8’ine eşdeğer ve 45.000.000 LINK’lik daha büyük bir havuz kapasitesine sahip.

  Bu özellik ilk olarak 2022 Aralık ayında, LINK token’in işlevselliğini artırmak amacıyla tanıtılmıştı. Chainlink Staking v0.2, LINK sahiplerine, Oracle hizmetlerinin performansını desteklerken ve ağ güvenliğine katkı sağlarken ödüller kazanma imkanı sunuyor. Havuzun yetenekleri başlangıçta, stake etme ve Ethereum ETH/USD fiyat akışını güvence altına almakla sınırlıydı ve maksimum havuz boyutu 25 milyon LINK token ile sınırlıydı.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...