DAHA FAZLA

  Binance, 7 Aralık’ta Bazı Kripto Paraları Listesinden Çıkarıyor – İşte O Liste

  Binance, önemli kripto paraları BTS, PERL, TORN ve WTC’yi 7 Aralık’ta platformundan çıkarma kararı aldığını duyurdu.

  Özet:

  • Önde gelen kripto para borsası Binance, BitShares, PERL.eco, Tornado Cash ve Waltonchain’i düşük hareketlilik ve etik dışı davranışlar gibi piyasa performansını etkileyen sebeplerle delist edeceğini bildirdi.
  • Bu açıklamanın ardından BTS, PERL, TORN ve WTC’nin fiyatları %45’e varan büyük düşüşler yaşadı.
  • Binance’in bu adımı, kısa süre önce 10 işlem çiftinin delist edilmesi, BUSD desteğinin sonlandırılması, ABD Adalet Bakanlığı ile 4,3 milyar dolarlık bir cezayı kabul eden anlaşmanın yapılması ve CEO Changpeng Zhao’nun istifa etmesi gibi olayları takip ediyor.
  binance haberleri

  Binance’in Son Dönemlerde Çıkardığı Kripto Paralar:

  Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, bugün yaptığı açıklamada BitShares (BTS), PERL.eco (PERL), Tornado Cash (TORN) ve Waltonchain (WTC) kripto paralarını platformundan çıkaracağını duyurdu.

  Açıklamaya göre, Binance’de BTS/USDT, PERL/USDT, TORN/BUSD, WTC/BTC ve WTC/USDT işlem çiftleri 7 Aralık’ta delist edilecek. Binance, bu kararının gerekçesi olarak bu kripto paraların gelişime az önem vermesi, düşük işlem hacmi ve likidite, etik dışı/hileli davranış veya ihmalleri gösterdi.

  Bu duyurunun ardından BitShares, PERL.eco, Tornado Cash ve Waltonchain ciddi değer kayıpları yaşadı. CoinGecko verilerine göre son 24 saatte WTC %35, TORN %40, PERL ise %45 oranında değer kaybetti.

  Bir hafta önce Binance, APT/BUSD, AXS/BUSD, FIL/BUSD ve USTC/BUSD dahil 10 spot işlem çiftini delist etti. Binance, bu kararını zayıf likidite ve işlem hacmi sebeplerine dayandırdı. Binance, platformundaki işlem çiftlerini düzenli olarak gözden geçiriyor ve gerekli şartları karşılamayanları kaldırıyor.

  Binance, 2024’te BUSD desteğini sonlandıracak. Bu doğrultuda, Binance BUSD işlem çiftlerini kademeli olarak kaldırıyor ve kullanıcıların BUSD’lerini FDUSD adlı yeni stabilcoin’e dönüştürmelerini öneriyor.

  Son delist hamlesi, Binance’in ABD Adalet Bakanlığı ile 4,3 milyar dolarlık cezayı kabul eden anlaşmasının ardından geldi. Bu gelişmeyle Changpeng Zhao CEO’luk görevinden ayrıldı ve yerine Richard Teng getirildi.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...