DAHA FAZLA

  Avukat Jeremy Hogan, SEC’in Ripple Davası Kararına İtiraz Etme Olasılığının Düşük Olduğunu Söyledi

  Önde gelen avukat Jeremy Hogan’ın görüşlerine göre, ABD’nin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından ödeme platformu Ripple’a karşı yürütülen davanın sonuçlarına karşı itiraz etme ihtimali oldukça düşük.

  SEC, 2020’nin sonlarına doğru Ripple’ı, XRP‘yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak pazarladığı gerekçesiyle dava etmişti. Geçtiğimiz hafta ise Hakim Analisa Torres, Ripple’ın otomatik ve açık piyasa XRP satışlarının menkul kıymet işlemleri olmadığına hükmetti.

  Fakat hakim, Ripple’ın kurumsal alıcılara yönelik doğrudan XRP satışının bir menkul kıymet teklifi olduğu iddiasında SEC’i destekledi.

  Davayı başından itibaren dikkatle izleyen Hogan, ne SEC’nin ne de Ripple’ın hakimin kararına karşı itiraz etme olasılığının yüksek olduğunu belirtiyor.

  “Çoğu itiraz, davanın tamamen sona ermesinin ardından gerçekleşir, ancak Ripple davası henüz bu aşamada değil. ‘Son’ karar verildikten sonra, her iki tarafın da itiraz için 60 günü bulunur. Ancak henüz son bir kararımız yok, bu yüzden Hakim Torres’in Kararına karşı bir itiraz, ‘ara temyiz’ olacaktır.”

  ripple - sec

  Avukat, eğer hakim, kararın hemen incelenmesini gerektirecek kadar tartışmalı olduğuna inanırsa, muhtemelen temyiz mahkemesi tarafından inceleme için onay vereceğini ifade ediyor. Hogan, her iki tarafın da itiraz etmeyeceğini belirtiyor.

  Davayı izleyen diğer birçok hukuk uzmanının aksine, avukat, hiçbir tarafın temyize gitmeyeceğini ve Ripple’ın muhtemelen SEC’e kurumsal alıcılara yönelik doğrudan XRP satışı nedeniyle para cezası ödeyeceğini öngörüyor.

  “Eğer bir tahminde bulunmam gerekirse (ki bu tam olarak yaptığımız şey), hiçbir tarafın itiraz etmeyeceğini düşünüyorum. İlk olarak, tüm kayıtları inceleyen Hakim Torres olduğu için temyiz kazanmak zordur.

  İkincisi, SEC’in itiraz ederek kazanacağından çok kaybedeceği bir durum var. Eğer itirazı kazanırsa, bazı olumsuz durumları geri çekme şansı olur. Ancak, eğer temyizde KAYBEDERSE, şimdi 2. DCA’daki (bölge temyiz mahkemesi) her karara uymak zorunda kalır. Bu durum, küçük bir sorunu büyük bir dağa dönüştürebilir.

  Ripple, eğer para cezasını ödeyebilir ve kararın ODL (On Demand Liquidity – Talep Üzerine Likidite) iş modelini bozmuyorsa, muhtemelen temyize gitmeyecektir. Tüm bu faktörler, benim için ‘temyiz yok’ sonucunu doğuruyor.”

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...