DAHA FAZLA

  Analist Tahminine Göre XRP Kadar Patlayabilir!

  Tanınmış bir kripto para analisti, Ripple (XRP) ile ilgili olarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan dava sonucunda, XRP‘nin ciddi bir yükselişe geçeceğine dair görüş belirtiyor.

  XRP için yükseliş senaryosu

  DonAlt ismini kullanmayı tercih eden bu analist, XRP’nin mevcut değerinin iki katına çıkabileceğini ifade ediyor.

  DonAlt, 2022 Kasım’da alım yaptığı XRP’lerden kar elde ettikten sonra alımlarını sürdürdüğünü belirtti.

  “XRP yatırımlarımı burada [0,475 $ seviyesinde] arttırıyorum. Çünkü XRP’nin değer kazanacağına inanıyorum, zira SEC davası giderek belirginleşiyor.

  Eğer bu durumda zararınızı durdurursanız, adeta karınızı ikiye katlamış olursunuz. Ancak, risk de %10 – 15 oranında olabilir.

  Davanın sonucu, hatta biraz olumlu bir haber bile, aslında sonuç olması gerekmiyor. Eğer SEC konuşurken hakim kaşını çatar gibi bir ifade takınıyorsa, büyük bir değer artışı göreceğiz. Bu nedenle, risk-ödül dengesi mantıklı görünüyor.”

  xrp grafik
  Kaynak: TechnicalRoundup/YouTube

  Ancak, XRP alım satımında risk bulunduğu için dikkatli olunması gerektiğini de vurguluyor.

  “Bu konuda dikkatli olunmalı. Çünkü kolayca büyük miktarda para kaybedebilirsiniz.”

  DonAlt’a göre, altıncı en büyük kripto para olan XRP’nin değeri 0,46 doların altına düştüğünde, yükseliş tezi geçerliliğini yitirecek.

  “XRP için yükseliş tezi ne zaman geçersiz olur? Haftalık grafiğe bakıldığında, 0,46 doların altına düştüğünde. Yani bu yatay destek seviyesi [yaklaşık 0,46 $] kaybolmaya başlarsa, muhtemelen bu çizgi [yükselen trend çizgisini] de kaybedeceğiz.”

  Yazının kaleme alındığı anda XRP, 0,506 dolar değerinde işlem görüyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...