DAHA FAZLA

  21 Aralık’ta SEC, Çeşitli Spot Bitcoin ETF Başvurularını Değerlendirdi

  Amerika’nın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 21 Aralık tarihinde BlackRock, Valkyrie, ARK 21Shares, Franklin Templeton, Fidelity, VanEck ve Grayscale gibi önemli isimlerin de dahil olduğu bir dizi spot Bitcoin ETF başvurusu yapan kurumlarla bir araya geldi. Bu toplantı, kripto para biriminin önde gelen yatırım araçlarına sunulan teklifler hakkında gerçekleşti.

  SEC’in web sitesinde yer alan bilgilere göre, bu görüşmelerde ihraççıların, Komisyon’un kurumsal finans, ticaret ve piyasalar departmanlarındaki yetkililerle buluştuğu açıklandı. Fox Business bu haberi ilk olarak duyurdu ve SEC ile bu şirketler arasındaki yoğun diyalogları öne çıkardı.

  sec 1

  Bu haber yayına hazırlandığı sırada, SEC’in toplamda 13 adaydan yedi tanesiyle toplantı yaptığı bilgisi edinildi. Bloomberg analisti Eric Balchunas, bu görüşmelerin büyük ihtimalle geri ödeme modelleri üzerine yoğunlaştığını ve SEC’in nakit oluşturma yöntemine daha fazla eğilim gösterdiğini belirtti.

  Daha önce crypto.news tarafından da dile getirilen, SEC’in nakit yaratma yoluyla geri ödemeye yönelik olasılığı, Wall Street devi BlackRock tarafından fiziksel katkılar için desteklenmiş gibi görünüyor. Hashdex ve Valkyrie gibi bazı firmalar ise, spot Bitcoin ETF’leri için sadece nakit ödeme içeren güncellenmiş S-1 belgelerini sunmuşlar.

  SEC ve bu ETF işletmecileri arasındaki görüşmeler devam etmesine rağmen, menkul kıymetler otoritesinin bu başvuruları onaylayıp onaylamayacağı veya reddedeceği konusunda henüz bir açıklama yapmadı. Ancak, SEC’in genellikle başvuruları geciktirme eğiliminde olduğu ve çoğu zaman az geri bildirimle ret kararı verdiği biliniyor. Bu durum, uzmanların SEC’in başvuruları %90 olasılıkla onaylayacağı yönünde tahminde bulunmasına yol açıyor.

  Grayscale’in SEC’e karşı kazandığı dava, Bitcoin ETF heyecanını artıran bir başka önemli etken olmakla birlikte, uzmanlar SEC’in bu şirketi reddetme ihtimalinin hala yüksek olduğunu düşünüyor.

  İncelenen 13 spot Bitcoin ETF başvurusunun herhangi birinin onaylanması, piyasada henüz belirgin bir etki yaratmadı. MicroStrategy’nin CEO’su ve BTC savunucusu Michael Saylor, bu kararın önemine dikkat çekerek, bunun Wall Street için son 30 yılın en büyük gelişmesi olabileceğini söyledi.

  Buna karşın, kripto ticaret şirketi QCP Capital ve JPMorgan Chase gibi kuruluşlar, bu konudaki abartılı beklentilere şüpheyle yaklaşıyorlar. Bu farklı görüşler, kripto para piyasasında beklenen bu önemli gelişmenin etkilerinin nasıl olacağı konusunda merak uyandırıyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Stay in the Loop

  Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

  Latest stories

  - Advertisement - spot_img

  You might also like...