DAHA FAZLA

  Usta Analist, Bitcoin (BTC) Hakkında Görüşlerini Paylaştı

  Başarılı bir Bitcoin (BTC) analisti olan Dave the Wave, kripto para birimi Bitcoin’in, mevcut piyasa döngüsünde 2019’da yaşanan sahte ralliyi tekrarlamayacağına dair tahminlerini dile getiriyor.

  Analist Dave the Wave, Bitcoin’in sadece birkaç ay süresince “alım bölgesinde” kalmasının ardından, 2019 yılında gerçekleşen sahte ralliyi gündeme getiriyor.

  Analistin “satın alma bölgesi” olarak adlandırdığı kavram, kısa vadeli dalgalanmaları ve piyasa gürültüsünü filtre ederek, Bitcoin‘in uzun vadeli piyasa döngülerindeki en yüksek ve en düşük noktaları belirlemeyi hedefleyen logaritmik büyüme eğrilerinin (LGC) özgün bir versiyonudur.

  Ancak Dave, şu anki döngüde Bitcoin’in çoktan bir yılı aşkın süredir “satın alma bölgesinde” olduğunu ve bu durumun sürekli bir boğa rallisini mümkün kılacağını belirtiyor.

  Analiz uzmanı tezini savunurken, bir varlığın trend değişikliklerini belirleme yeteneğine sahip aylık hareketli ortalama yakınsama/ıraksama (MACD) göstergesine dayanıyor.

  “Uzun süredir beni takip edenler, 2019’daki BTC yükselişini ‘mini balon’ olarak nitelendirdiğimi bilebilirler. Bu, fiyatın LGC modeline göre satın alma bölgesinden hızlı ve parabolik bir şekilde çıktığı duruma dayanmaktadır.

  Bu defa böyle bir durum söz konusu değil. Fiyatlar kısa vadede bir miktar daha düşse de, haftalık MACD, yatırımcılara risk yönetimli bir alım fırsatı sunuyor.”

  btc 44
  Kaynak: Dave the Wave/X

  Analist, Bitcoin‘in düşüş trendinde olduğunu, fakat MACD çizgisinin sıfır çizgisine yaklaştığı için yükseliş trendinin yakın olduğunu düşünüyor.

  Dave ayrıca, LGC modelinin Bitcoin fiyat hareketlerini güvenilir bir şekilde tahmin ettiğini belirtiyor.

  “Şimdiye kadar, 2018’den beri kullanılmakta olan LGC modeli, fiyat aralığını ve alım için en uygun zamanı belirleme konusunda üstün bir performans sergiledi. Bu, performans ve tahminlere dayalı olarak tartışmasız bir gerçektir.”

  Dave the Wave, daha önceden Bitcoin’in 2024 yılında bir boğa rallisi yaşayacağını öne sürmüştü.

  Btc, bu yazının kaleme alındığı sırada son 24 saat içerisinde %0,8’lik bir artışla 26.413 dolar seviyelerinden işlem görmekte.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...