DAHA FAZLA

  Ünlü Trader, Bitcoin İçin 2024 Boğa Piyasası Tahminini Klasik Göstergeyle Açıkladı

  Bitcoin konusunda doğru tahminleriyle bilinen bir yatırımcı, önemli bir göstergeye dayanarak BTC’nin gelecek yıl için boğa piyasasına gireceğini öne sürüyor.

  Dave the Wave adındaki analist, Bitcoin’in aylık hareketli ortalama yakınsama ıraksaması (MACD) göstergesinin yükselişe işaret ettiğini bildiriyor.

  MACD, bir varlığın trend değişikliğini belirleyebilen bir momentum göstergesidir.

  Analist Dave analizlerinde, kısa vadeli dalgalanmaları ve piyasa gürültüsünü süzerek, Bitcoin’in uzun vadeli piyasa döngülerinin zirve ve dip noktalarını belirlemeye yönelik logaritmik büyüme eğrileri (LGC) kullanıyor.

  Dave the Wave, BTC’nin son 15 aydır LGC’nin “satın alma bölgesinde” işlem gördüğünü ifade ediyor.

  “4. çeyrek ve ardından 2024 yılı geliyor. Aylık MACD, olgunlaşmakta olan bir pazarı LGC modeline uygun şekilde gösteriyor. MACD, yükseliş trendini sürdürüyor ve sıfır çizgisinin hemen altına yerleşti. Fiyat, son 15 aydır LGC alım bölgesinde.”

  grf 5 1
  Kaynak: Dave the Wave/X

  Dave uzun vadeli olarak Bitcoin‘de yükseliş öngörse de, kısa vadeli volatilite ihtimalini de göz önünde bulunduruyor.

  “Bitcoin, uzun vadeli yatırımcılar için hala alım bölgesinde. Birçok grafik makro düzeyde yükselişi işaret etse de, kısa vadede daha fazla konsolidasyon olabilir… Eğer böyle bir durum yaşanırsa, kripto Twitter’daki birçok kişi bu durumdan olumsuz etkilenebilir. Ancak LGC modelini benimseyenler için bu, sıradan bir iş günü olacaktır.”

  grf 54
  Kaynak: Dave the Wave/X

  Bu yazının kaleme alındığı sırada, Bitcoin değeri 26.613 dolar seviyelerindeydi.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...