DAHA FAZLA

  Kripto Analisti, Bitcoin’in Bir Sonraki Yükselişinin Patlayıcı Olacağını Söyledi

  Bir kripto para uzmanının analizine göre, Bitcoin (BTC) büyük bir yükselişe geçmeden önce bir düzeltme yaşayabilir.

  “Credible Crypto” adını taşıyan stratejist, X adlı sosyal medya hesabında 346.700 takipçisiyle, Bitcoin’in belki de 26.000 dolar seviyelerine kadar gerileyebileceğini, ancak genel trendin yukarı yönde olmaya devam edeceğini paylaşıyor.

  Düzeltme hareketleri, bir önceki ivmeli hareketi telafi eden, genellikle aşağı yönlü hareketler olarak tanımlanır. Ancak, bu tür düzeltmeler bazen yatay bir hareketle de sonuçlanabilir. Bu, satıcıların azlığı ve alıcıların güçlü talebinin bir sonucu olarak fiyatın yan yana hareket etmesine neden olabilir.

  Daha da ilginci, eğer düzeltme hareketi, bir önceki ivmeli hareketi takip etmek yerine fiyatı yükseltirse, buna “dikey birikim” denir. Bu durum, satıcının azlığı ve sürekli alıcı talebinin fiyatların yükselmesine yol açtığı bir dönemi ifade eder. Ancak, teknik olarak bu hala bir düzeltme hareketi olarak kabul edilir. Bu nedenle, düzeltme hareketinin başladığı yerden daha yüksek bir seviyeye doğru bir gerileme hala olasıdır.

  Bu düzeltmenin nereye kadar gideceği konusunda kesin bir tahminde bulunmak zor. Ancak, aşırı dalgalanmaların ve zorunlu satışların fiyatı aşağıya çekmesi gerektiği düşünülüyor.

  Grafiğini inceleyen bu trader, Bitcoin’in 26.600 ile 26.400 dolar arasında bir geri çekilme yaşayabileceğini belirttiği bir Elliott Wave WXY modeli oluşturduğunu iddia ediyor. 28.000 dolar seviyesini boğa piyasasının bir göstergesi olarak tanımlıyor.

  grf 5
  Kaynak: Credible Crypto/X

  Stratejiste göre, Bitcoin‘in açık pozisyonları son dönemde bir düşüşten sonra azalmış olsa da, son birkaç gün içinde 27.000 doların üzerinde kalmayı başardığı için Bitcoin oldukça güçlü bir performans sergiliyor. Yine de, analist, yakın zamanda yaşanan yükselişten sonra bir düşüş bekliyor.

  Şu anda Bitcoin, son 24 saatte %0,4’lük bir düşüşle 27.096 dolardan işlem görmekte.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...