DAHA FAZLA

  Tom Lee’den Sürpriz Tahmin: Bitcoin %450’lik Bir Patlama Yaşayabilir!

  Bitcoin ve diğer lider kripto paraların fiyat hareketi, son yıllarda kripto para dünyasının büyük bir gelişme kaydetmesine rağmen, her zaman merak konusu olmuştur. Fundstrat Global Advisors yönetici ortağı Tom Lee, BTC’nin altı haneli bir fiyata ulaşabileceğini düşünüyor. Bunun nasıl gerçekleşebileceği üzerine Lee’nin düşünceleri, ilginç bir bakış açısı sunuyor.

  Bitcoin’e Olan Talebin Artması Olası

  Yeni bir CNBC röportajında Lee, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ABD’de spot BTC borsa yatırım fonunun (ETF) onaylaması halinde, Bitcoin’e olan talebin hızla artabileceğini ifade ediyor. Lee, bunun nedenini şu şekilde açıklıyor:

  “Spot Bitcoin [ETF] onaylanırsa, talebin günlük Bitcoin arzından daha fazla olacağını düşünüyorum. Kripto dijital stratejistimiz Sean Farrell tarafından açıklanan takas fiyatı 150.000 doların üzerinde. Hatta 180.000 dolar bile olabilir. Spot bir ABD çünkü spot bir Bitcoin ETF’si ABD dışında onaylandı.”

  BTC haberin yazıldığı anda 26.432 $’dan işlem görüyor, bu da Fundstrat’ın tahminine ulaşmak için %467 ila %580 arasında değer kazanması gerektiği anlamına geliyor.

  Bitcoin haberleri

  Olası Fiyat Hareketi ve Federal Rezerv’in Etkisi

  Spot BTC ETF’nin ABD’de onay alamaması halinde BTC’nin olası fiyat hareketi hakkında Lee şunları dile getiriyor:

  “Önümüzdeki yıl yarıya ineceği için hala yukarı yönlü bir durum var. Yani arzda yine bir düşüş olacak, dolayısıyla takas fiyatı artmak zorunda. Ama bu altı haneli rakamlar olmayacak.”

  Ayrıca, Lee’ye göre Federal Rezerv’in ileriye dönük para politikası da kripto varlıkları etkileyecek. İleriye dönük finansal koşulların gevşemesi ve merkez bankasının daha erken gevşemesi, kripto ve alternatif varlıklar için yükseliş anlamına gelebilir.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...