DAHA FAZLA

  Fidelity’den Bitcoin İçin İki Faktör Uyarısı: Yükseliş Sınırlandırılabilir!

  Fidelity Investments’ın küresel makro direktörü Jurrien Timmer, Bitcoin’in (BTC) yakın gelecekte nasıl bir seyir izleyebileceğine dair bazı ilginç tahminlerde bulundu. İki önemli faktörü mercek altına alan Timmer, BTC’nin yükselişini sınırlayabilecek ve hatta düşüşe yol açabilecek bazı durumları gösteriyor. Bu analizde, Timmer’ın tahminlerine ve gerekçelerine daha yakından bakacağız.

  Bitcoin Analiz

  Bitcoin’in Yükselişi: Benimsenme Oranı ve Faiz Oranlarının Etkisi

  Timmer X takipçilerine, Bitcoin’in benimsenme oranının yüksek faiz oranlarıyla birleştiğinde, 2023 ve 2024’te 45.000 $ seviyesinin ötesine yükselmesini engelleyebileceğini belirtiyor. Analisti bu tahminde etkileyen faktörler arasında en az %2’lik reel faiz oranı ve internetin geçmiş benimsenme oranına dayalı bir BTC benimsenme oranı bulunuyor.

  “Reel oranlar +%2’de kalırsa ve benimsenme eğrisi birkaç on yıl önceki internet benimsenmesine paralel olarak büyümeye devam ederse, o zaman yukarı taraf şimdilik biraz sınırlı görünüyor.”

  Timmer’a göre, önümüzdeki yılın sonuna doğru Bitcoin yalnızca 45.616 $ seviyesine çıkabilir. Ancak, eğer faiz oranları düşerse, 2024 yılı sona ermeden önce BTC 96.210$’a kadar yükselebilir.

  Bitcoin Analiz

  Bitcoin’in Değerlemesi ve Olası Piyasa Düzeltmesi

  Timmer, mevcut koşullara dayanarak BTC’nin şu anda aşırı değerlenmiş olduğu ve bir piyasa düzeltmesinin kral kriptoyu 20.933 dolara kadar düşürebileceği uyarısında bulunuyor.

  Bitcoin’in fiyat hareketini modelleyen Timmer, “Bitcoin 30.000 $ civarında bir tutunma modelinde ve en azından reel oranlara (tahviller için hala negatif olan vade primi önemlidir) ve ağ büyümesine dayalı olarak kendi önünde işlem görmeye devam ediyor.” şeklinde ifade ediyor.

  Timmer’ın modellemesi, tipik bir güç eğrisi izlemesi durumunda, Bitcoin’in Aralık 2024’te tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.992 $’a geri dönebileceğini de gösteriyor. Ancak, bu, eski yüksek seviyelere geri dönmek için bir yıldan fazla sürebilir.

  Bitcoin Analiz

  Bu haberin yazıldığı sırada BTC, 26.013$’dan işlem görüyor ve son 24 saatte %7 düşüş gösterdi. Bu dinamik piyasada, Timmer’ın analizinin ve tahminlerinin gelecekte ne kadar doğru olacağını görmek için beklemek gerekecek.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...