DAHA FAZLA

  Bloomberg Analisti, Bir Katalizörün Bitcoin İçin Ters Rüzgarlara Neden Olabileceğini Söyledi

  Bloomberg Intelligence’ın baş makro stratejisti Mike McGlone, Bitcoin‘in (BTC) 2023 sonuna kadar ciddi zorluklarla karşılaşabileceği konusunda bir uyarıda bulunuyor.

  McGlone, 58.900 Twitter takipçisine, BTC’nin son dönemde 30.000 $ fiyat noktasında duraklamasının, ekonomik zorlukların habercisi olabileceğini belirtiyor.

  “BTC önemli, evet – ama durması daha büyük bir problem olabilir. Bir ETF (borsa yatırım fonu) lansmanı olasılığı ve durdurulamaz gibi görünen borsa hakkındaki aşırı haberler arasında, Btc’nin 30.000 dolar civarında duraklaması, daha büyük ekonomik sorunları işaret ediyor.”

  McGlone, Bitcoin’in 2022’nin en düşük seviyesinden %100 artış gösterdiğini, ancak Bitcoin’in daha fazla kazanç sağlamadan önce fiyatının muhtemelen düşeceğini belirtiyor.

  Ayrıca, tarihsel olarak Bitcoin ile benzer bir performans sergileyen Nasdaq 100 Hisse Senedi Endeksi’nin (NDX), BTC’nin zayıflığını vurgulayarak kripto para birimini nasıl geride bıraktığını belirtiyor.

  Yılın ikinci yarısında (2H), Bitcoin’in, iş kayıpları ve düşük yatırım getirileri ile birlikte gelen deflasyonun neden olduğu zorluklar nedeniyle düşeceğini öngörüyor.

  “19 Temmuz’da 2022’nin en düşük seviyesinden yaklaşık %100 artışla 30.000 $’a çıkan Btc, iyi bir sıçrama oldu, ancak 2 kat daha fazla ilerlemek benzer bir temel gerektirebilir – önemli bir düşüş. Grafiğimiz bir sorunu ortaya koyuyor: 2023’teki riskli varlık rallisi, bazıları tarafından en hızlı rota olarak görülen varlık tarafından yakın zamanda onaylanmadı. Nasdaq 100 Hisse Senedi Endeksi, 1Ç’nin sonundan bu yana yaklaşık %5 arttıktan sonra, %20’ye yakın olan bir artışın ardından, Btc, potansiyel bir deflasyonist ekonomik fırtınadan gelen rüzgarları yakalayabilir veya önleyebilir. Bizim tahminimiz ikincisidir.”

  grf784
  Kaynak: Mike McGlone/Twitter

  McGlone ayrıca, BlackRock’un Bitcoin spot borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunun onaylanmasının Bitcoin’e destek sağlayacağını bekliyor, ancak bir kararın 2023’te alınacağına inanmıyor.

  “Yaklaşık bir ay önce BlackRock’un Bitcoin ETF başvurusunda bulunması, 2017’deki vadeli işlemler ve 2021’deki vadeli işlemlere dayalı ETF’lerin ortaya çıkışına benzer bir kısa vadeli ralliyi tetiklemiş olabilir. Bir ETF lansmanı 2023’te gelmeyebilir ve Bloomberg Economics, ABD’nin 2H’de bir durgunluğa doğru eğilim göstereceğini tahmin ediyor.”

  BTC, bu yazının yazıldığı sırada son 24 saatte %0,4 düşüşle 29.800 dolardan işlem görüyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...