DAHA FAZLA

  SBF Davasında Sürpriz Hamle: Federal Savcılardan Beklenmedik Talep!

  Sam Bankman-Fried (SBF) hakkındaki davada 3 Ekim 2023’te ilk duruşma gerçekleşti. Her yeni gün, davaya dair şaşırtıcı detaylarla karşılaşıyoruz.

  ABD federal savcıları, SBF’nin Anthropic şirketine olan yatırımını, davaya olumsuz etki yaratmaması adına dava sürecinden ayırmayı istiyorlar.

  SBF’nin Anthropic’e yaptığı yatırım, dosyanın dışında bırakılması için federal savcılar tarafından talep edildi. Bu, teknoloji devleri Google ve Amazon’un Anthropic’e yatırım yapmasının hemen sonrasında gerçekleşti.

  sbf 1

  SBF’nin Anthropic Yatırımı, FTX Mağdurlarını Ümitlendiriyor

  Son verilere göre, Amazon’dan sonra Google’ın da Anthropic’e büyük miktarda yatırım yapacağı konuşuluyor. SBF’nin bu şirketin ana yatırımcılarından biri olması, FTX’nin mağdurlarını umutlandırıyor.

  FTX mağdurları, SBF’nin bu yatırımının, haklarını geri alabilecekleri bir kaynak olabileceğini düşünüyor. Ancak federal savcılar bu durumdan rahatsız.

  ABD Başsavcı Yardımcısı Thane Rehn, 8 Ekim’de yaptığı açıklamada, SBF’nin Anthropic yatırımının davada konuşulmaması gerektiğini belirtti. Hakim Lewis A. Kaplan‘ın önceki bir hükmüne atıfta bulunarak, bu yatırımın SBF hakkındaki dolandırıcılık iddialarıyla ilgisi olmadığına ve Anthropic şirketine karşı bir önyargı oluşturabileceğine dikkat çekti.

  Federal Savcılık, Anthropic Konusunu Gündem Dışı Tutmayı Planlıyor

  Federal savcılar, FTX’in Anthropic‘e yaptığı yatırımın değerinin gizli kalmasını istiyor. Bu bilginin, savunmanın “mağdurların tazmin edilmesi” argümanını güçlendirebileceğine inanıyorlar.

  Bir önceki benzer bir dava referans alınarak, hükümet, FTX iflas davasında savunmanın “elde edilen fonlardan bahsetmesinin” engellenmesini talep etmişti ve bu talep kabul edilmişti. Buradaki asıl niyet, savunmanın jüri üzerinde olumlu bir etki yaratmasını önlemek.

  Netice itibariyle, savcılar, jürinin tarafsızlığını korumak adına, SBF’nin Anthropic’e olan yatırımının dava sürecinden ayrılmasını istiyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...