DAHA FAZLA

  Ripple CEO’su SEC’in Coinbase ve Binance’e Neden Dava Açtığını Açıklıyor!

  Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) son eylemlerinin ardında daha derin bir neden olduğuna inandığını dile getiriyor. Son iki günde, kayıtsız menkul kıymetler satışıyla suçlanan iki büyük kripto para birimi borsasıyla ilgili haberler manşetlere taşındı.

  SEC Başkanı, bu eylemlerin yatırımcıların çıkarları için yapıldığını savunmasına rağmen, Garlinghouse, bunun farklı bir nedeni olduğuna inanıyor.

  Ripple

  Sadece 24 saat içinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), sektörün önde gelen iki borsası Binance ve Coinbase’e karşı iki önemli dava açtı. Her iki dava da, BNB, BUSD gibi çeşitli dijital varlıkların kayıt dışı menkul kıymet olarak satıldığı iddiasına dayanıyor. SOL, MATIC, ADA gibi diğer varlıklardan da bahsediliyor.

  İlginç bir şekilde, bu davalarda Ripple’ın yerel tokeni XRP’nin adı geçmiyor. Ripple, SEC ile uzun bir süredir aynı konu üzerinde hukuki bir mücadele içerisinde olmasına rağmen, bu davalarda bahsedilmemesi dikkat çekici. Bununla birlikte, Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, SEC’yi geçmişte birçok kez eleştirmiş olmasına rağmen, bu konuya daha fazla önem verme kararı aldığını belirtti. Garlinghouse, SEC Başkanı Gary Gensler’in Komisyonun “inovasyon yanlısı” olma iddiasına katılmadı. Aksine, düzenleyici kurumunun geçen yıl yüksek profilli FTX çöküşünü engelleyemediği için durumu düzeltmeye çalıştığını öne sürdü.

  Ripple’ın başkanı ayrıca Gensler’i ve kurumunu aşırı erişimle suçlayarak, “çaresizce arzuladıkları güce” sahip olmadıklarını ifade etti.

  Gensler Ne Diyor?

  Gary Gensler, Blockchain alanındaki geçmişi göz önüne alındığında, atanmasından sonra başlangıçta kripto topluluğu tarafından memnuniyetle karşılandı. Ancak, kendisi ve ajansı, diğer ülkelerin aksine düzenleyici çerçeveleri sağlayamadığı için, bu durum, açık ve hızlı düzenlemeler umut edenlerin aleyhine döndü.

  Son davalardan sonra Gensler, birkaç röportajda, SEC’in yukarıda bahsedilen kripto varlıklarından sadece birinin domino etkisini başlatacak şekilde menkul kıymet olduğunu kanıtlaması gerektiğini belirtti.

  “Göstermemiz gereken tek şey, bunlardan birinin menkul kıymet olduğu ve bir borsa, komisyoncu ve benzerleri olarak dolandırıcılık ve manipülasyona karşı uygun şekilde kayıt olmaları ve kural kitaplarına sahip olmaları gerektiği.”

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...