DAHA FAZLA

  NYSE Eski Başkanından Bomba Gibi Açıklama: Bitcoin İçin Para Yağmuru Olacak!

  New York Borsası’nın (NYSE) önceki başkanı, ABD’de spot Bitcoin ETF’lerinin kabul edilmesi halinde, bu durumun Bitcoin‘e sermaye akışını artıracağına inanıyor.

  NYSE’nin eski lideri Tom Farley, Amerika Birleşik Devletleri’nde spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasının kripto varlık alanına büyük bir sermaye girişi sağlayacağını öne sürdü. Şu an kripto para borsası Bullish’in CEO’su olan Farley, geçtiğimiz Salı günü kripto para piyasasıyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

  Farley, Bitcoin’in yüksek fiyat dalgalanmalarına karşın güvenilir bir değer saklama aracı olduğunu belirtti.

  bitcoin

  Spot Bitcoin ETF’lerine Onay Gelecek mi?

  CNBC’ye röportaj veren Tom Farley, ABD’deki düzenleyiciler tarafından menkul kıymet olarak kabul edilmeyen tek kripto para biriminin Bitcoin olduğuna dikkat çekti. Farley’e göre, bu durum ABD SEC’nin spot Bitcoin ETF’lerine onay vermesini kolaylaştırabilir. Farley, bu konuda şu ifadeleri kullandı:

  “Bitcoin ETF’leri piyasaya sermaye çekecek, çünkü bu tür ürünleri satın almak oldukça kolay. İnsanlar Bitcoin’e güveniyorlar. Bitcoin harika bir buluş.”

  Son zamanlarda BlackRock, Fidelity ve Franklin Templeton gibi büyük varlık yönetim şirketleri dahil olmak üzere birçok firma, ABD’de spot Bitcoin ETF’leri başlatmak için başvuruda bulundu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) henüz herhangi bir spot Bitcoin ETF başvurusunu onaylamadı, ancak başvuranlar, SEC’in bu konudaki tutumunun son zamanlarda yumuşadığını ifade ediyor.

  En yakın karar tarihi olan Ark/21Shares Bitcoin ETF başvurusu için SEC’in 10 Ocak 2024’e kadar bir karar açıklaması bekleniyor. Sektör liderleri, SEC’in bu tarihe kadar bir veya birden fazla spot Bitcoin ETF başvurusunu onaylayacağına inanıyor.

  NYSE Başkanının Kripto Para Borsası Yönetimi

  Tom Farley, CEO’su olduğu Bullish kripto para borsasının ABD yasalarına uygun 25 coin’i desteklediğini ve rakiplerinin aksine düzenlemelere uygun hareket ettiğini vurguladı. Farley bu konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

  “Çoğu eski borsa cezai ve büyük sivil soruşturmalara takıldı ve düzenlemelere aykırı davrandı. Güvenilir ve düzenlemelere uyum sağlayan borsalar bu rekabette öne çıkacak.”

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...