DAHA FAZLA

  Nicholas Merten, Bitcoin’in ‘Geri Döneceğini’ Söyledi!

  Kripto uzmanı Nicholas Merten, Bitcoin’in (BTC) ulaşması gereken kritik bir seviyeyi belirtiyor, bu seviyenin boğa piyasasının sürüp sürmeyeceğini gösteren bir gösterge olacağını ifade ediyor.

  Nicholas Merten, Bitcoin‘in son altı ayda takip ettiği fiyat aralığını aşamazsa önemli bir düşüşle karşılaşabileceğini belirtti.

  “Yeni bir boğa piyasası dönemine girmek istiyorsak, Bitcoin’in aşması gereken kritik adımlar bulunmaktadır. Şu anki fiyatı olan 28.000 dolardan, son boğa piyasasının destek olarak işlev gördüğü 28.000-32.000 dolar aralığına yükselmesi gerekiyor. Nisan ayından bu yana bu trendi izliyoruz… Eğer Nisan’da olduğu gibi Haziran ve Temmuz aylarında tekrar 31.000 dolar seviyelerine ulaşıp 32.500 dolar direncini kıramazsak, muhtemelen bir geri çekilme yaşayabiliriz.”

  bitcoin haberleri

  Merten’e göre, Bitcoin‘in haftalık grafiğinde gözlemlenen baş ve omuz paterni, muhtemel bir düşüş eğilimini öngörmekte. Baş ve omuz paterni, merkezde “baş” olarak adlandırılan zirve ile onun her iki yanında “omuzlar” olarak tanımlanan iki zirveden oluşur.

  “Ters bir baş ve omuz formasyonu gözlemlendiğinde, bu bir yükseliş trendini işaret edebilir. Ancak şu an gözlemlediğimiz klasik bir baş ve omuz paternidir. Eğer 32.000 dolarlık dirence takılıp, yaklaşık 25.000 dolarlık kanalın altına düşersek, bu net bir şekilde kısa pozisyon almak için iyi bir fırsat olabilir.”

  Yazının yazıldığı zaman Bitcoin, 27.598 dolar değerindeydi.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...