DAHA FAZLA

  Kripto Uzmanı, Büyük Düşüşten Sonra Bitcoin’in Riskli Alanlara Girdiğini Söyledi

  Bu yılın ilk aylarında kripto para piyasalarında etkili olan bir uzman, Bitcoin’in (BTC) 30.000 dolarlık sınırı aşmasına rağmen hala belirsiz bir durumda bulunduğunu ifade ediyor.

  Ünlü kripto analisti DonAlt, Bitcoin’in pozitif trendini sürdürebilmesi için haftayı 32.290 doların üzerinde tamamlaması gerektiğini belirtiyor.

  Analize göre BTC riskli bir durumda. Zira temel fiyat seviyesinin altında bir haftalık kapanış, potansiyel bir yükseliş tuzağı olabileceğini gösteriyor.

  “Eğer bu hafta olumlu sonuçlanırsa geri dönebiliriz. Son günlerde oldukça pozitif ve enerjiktim çünkü bu hareketin büyük bir etkisi olacağını düşünüyordum. Ancak şimdi, olası bir düşüş trendine hazırlıklı olmalıyız. Umutsuz değilim, fakat durumun daha riskli olduğunu kabul etmeliyiz.”

  btc 1 1
  Kaynak: DonAlt/X

  DonAlt’ın analiz grafiğine göz atıldığında, BTC’nin 32.290 doların üzerinde kaldığı sürece pozitif bölgede olduğu görülüyor.

  Halen Bitcoin 33.838 dolardan işlem görüyor.

  Uzman, birçok kişinin Bitcoin için spot piyasa borsa yatırım fonunun (ETF) yaklaşmakta olduğu fikrini göz ardı ettiğini düşünüyor. DonAlt, eğer perakende yatırımcılar Bitcoin ETF trendine katılırsa, Bitcoin’in daha büyük bir yükseliş momentumu kazanabileceğini belirtiyor.

  “En heyecan verici kısım, hala ETF coşkusunun başlangıcında bile değiliz. Şu an ‘Birkaç yatırımcının ETF almayı planladığı ve bu yolda ilerlemeye çalıştığı’ aşamasındayız. ETF konseptini tam anlamıyla kavradığında, çok daha ilgi çekici olacak.”

  Geçen hafta DonAlt, Amerikan düzenleyicilerinin spot bazlı Bitcoin ETF onayı vermesi halinde, Bitcoin’in en az 60.000 dolara kadar çıkabileceğini tahmin etti.

  “Eğer ETF onaylanırsa, 60.000 doların gerçekçi bir hedef olduğunu düşünüyorum. Kısa vadede belki değil, ama bu potansiyel hedef doğrultusunda ilerlemek istiyoruz. 60.000 ile 100.000 dolar arasında bir üst sınır olacağını düşünüyorum.”

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...