DAHA FAZLA

  Kripto Piyasasında Rüzgar Yön Değiştiriyor: Altcoinler Bitcoin’in Ayak İzlerini Takip Ederek Yükselişte

  Kripto para piyasaları, Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası’nın (Federal Reserve) 1 Kasım tarihli en son faiz oranı kararını memnuniyetle karşıladı.

  Defi jetonlarından AAVE ve Uniswap (UNI) aniden %20’nin üzerinde bir artış göstererek piyasada öne çıktı. AAVE’nin fiyatı 98,13 dolara ulaşırken, Uniswap’ın UNI tokeni 4,80 dolarlık bir değere yükseldi. Bu jetonların değerindeki artış, kripto para sektöründeki genel büyümenin bir yansıması olarak görülüyor.

  Uniswap özelinde, bu yükseliş, yatırımcıların artan ilgisinin ve kripto para birimlerine olan talebin artacağının bir göstergesi olarak kabul ediliyor. Özellikle, kripto borsası Coinbase’in hisse senedi fiyatlarının bu hafta kayda değer bir artış sergilediği belirtiliyor. UNI, yazılış sırasında son 24 saat içinde %13,6’lık bir artışla 4,65 dolardan işlem görüyor.

  bitcoin

  AAVE için de benzer bir durum söz konusu: Kripto para birimlerinin değerinin artması, kredi tabanlı projelere olan ilginin sürmesine işaret ediyor. DeFi Llama verilerine göre, birçok DeFi protokolünde kilit altına alınan toplam değer büyük bir sıçrama yaptı. AAVE şu anda 24 saatte %14,11’lik bir artışla 94,21 dolardan alıcı buluyor.

  Altcoinlerin değer kazanması, Bitcoin‘in 1 Kasım’da yaşadığı yükselişle eş zamanlı gerçekleşti. Bitcoin, en son Mayıs 2022’de görülen 36 bin dolarlık seviyelere yaklaştığı anda, hafif bir düzeltme yaşadı.

  Bitcoin’in değer kazanması, ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını ikinci bir kez artırmama kararıyla tetiklendi. Ek artırımın reddedilmesi, piyasalar tarafından olumlu bir işaret olarak algılandı. Bu tür kararlar, faiz indirimlerinin yakın gelecekte olabileceğinin sinyalini verebilir.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...