DAHA FAZLA

  JPMorgan, Kripto Piyasasının Yükseliş Beklentilerini Aşırı Buluyor

  JPMorgan Chase analizcileri kripto piyasasındaki yükselişin abartılı olduğunu dile getiriyorlar.

  The Block’a göre banka, yatırımcıların ve tüccarların çeşitli sebeplerden dolayı yüksek beklenti içinde olduklarını belirtti. Uzmanlar, bu beklentilerin arkasında iki temel etken olduğunu saptadı: ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Spot Bitcoin ETF‘leri onaylama ihtimali ve hükümetin önceki düzenlemeleri hafifletme eğilimi.

  jpmorgan

  Raporda, her iki durum için de bazı ince detayların olduğunu belirtiyor. JPMorgan Chase, bir yanda olumlu beklentilerin döviz piyasalarında yaşanabilecek bir artış ve sermaye girişleriyle ilişkilendirildiğini, diğer yandan ise bu durumun pek mümkün olmadığını vurguluyor:

  “Öncelikle, kripto piyasasına yeni giren sermayenin, mevcut yatırımların Grayscale Bitcoin Trust, Bitcoin vadeli işlem ETF’leri ve Bitcoin’e yatırım yapan halka açık şirketlerden yeni onaylanmış spot Bitcoin ETF’lerine doğru kayacağını düşünüyoruz.”

  Ayrıca JPMorgan, SEC’in bu ürünleri onayladıktan sonra izleyeceği politikanın muhtemel bir gevşemesine dair spekülasyonları da sorguluyor. Uzmanlar, piyasanın hala büyük oranda düzensiz olduğunu ifade ediyorlar.

  Bitcoin’in değeri 36.000 doları geçerek 37.000 dolara yaklaştı. Bu gelişme, Bloomberg Intelligence’ın, spot Bitcoin ETF’lerinin 17 Kasım’dan önce onaylanabileceğine dair yeni bir tahminin yayınlandığı bir dönemde yaşandı.

  Bununla birlikte, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Grayscale ile, şirketin BTC fonunu spot Bitcoin ETF’ye çevirme konusunda görüşmelere başladığı haberleri de gündeme geldi.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...