DAHA FAZLA

  Finansal Krizle Karşı Karşıya Kalan Prime Trust, İflas Koruma Talebinde Bulundu

  Kripto para saklama alanında bir dönem öne çıkan Prime Trust, zor günler yaşıyor. FTX ve Celsius gibi kripto para devlerine hizmet vermiş olan firma, Nevada Finansal Kurumlar Bölümü tarafından yapılan güvenlik eksikliği ve kötü şartlarda işletme suçlamalarından sadece iki ay sonra iflas koruma başvurusunda bulundu.

  Kripto Para Saklama Devi Prime Trust İflasa Sürüklendi

  Prime Trust, bir zamanlar kripto para saklama sektöründeki lider şirketlerden biriydi ve FTX, Celsius gibi önemli kripto para şirketleriyle iş birliği yapmıştı. Ancak şirketin tahmini yükümlülükleri 100 milyon ile 500 milyon dolar arasında değişmekte ve yaklaşık 50.000 alacaklısı bulunmaktadır.

  Delaware bölgesinde Bölüm-11 iflas koruma başvurusunda bulunan şirket, aslen Las Vegas, Nevada merkezli olup son 180 gün boyunca ikametgahı, ana iş yeri veya ana varlıkları bu bölgede bulunduğu için bu adımı atmıştır.

  Prime Trust

  Kötü Yönetim ve Finansal Güçlükler

  Haziran ayında Nevada finansal düzenleyicileri tarafından Prime Trust’a karşı durdurma ve vazgeçme emri çıkarılmış, ardından Nevada Finansal Kurumlar Departmanı, şirketi kayyuma atamak amacıyla başvuruda bulunmuştu. Departmanın açıklamasında, “Prime Trust, güvenlikten yoksun ve kötü şartlarda faaliyet göstermektedir ve iflas etmiştir” ifadesine yer verilmişti.

  Düzenleyiciler, Prime Trust‘ın müşterilerine 85 milyon doların üzerinde fiat para borcu olduğunu, fakat elinde sadece 2,9 milyon dolar bulunduğunu belirtmişti. Kripto para borcu 69,5 milyon dolar olan şirketin kripto varlıkları ise 68,6 milyon dolar seviyesindeydi.

  Sektördeki Diğer İflaslar

  Prime Trust, iflas eden kripto para platformlarına hizmet veren tek şirket değil. FTX ve Celsius, 2022 yılında dolandırıcılık faaliyetleri sonucunda iflas etti. Terraform Labs‘ın Mayıs 2022’deki çöküşü de yatırımcıların sektöre olan ilgisini azalttı ve ardışık iflaslara neden oldu.

  Diğer iflas eden şirketler arasında riskten korunma fonu Three Arrows Capital (3AC), aracılık firması Voyager Digital, kripto madencilik şirketi Core Scientific, kredi platformu BlackFi ve Bittrex‘in ABD iştiraki bulunuyor.

  Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

  Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagram ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

  Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

  Bültenimize katılın

  byHodl'dan haberleri okumayı gerçekten keyifli hale getiren günlük e-postayı alın. Ücretsiz olarak haberdar olmak için posta listemize katılın.

  Son İçerikler

  Reklamspot_img

  Ayrıca beğenebilirsiniz...